filtr

Akcesoria do czyszczenia basenu

Cena
od: 0 zł do: 5200.00 zł

Czyszczenie basenu to jedna z najważniejszych czynności zaraz obok dbania o parametry wody. Zadbać należy aby żaden brud nie kumulował się w niecce basenu. Zazwyczaj jest to piasek lub glony, ale mogą to być także różnego rodzaju osady stałe.

Jak wyczyścić basen?

Niezależnie od wykonywanych prac na basenie przyda nam się tyczka, która obsługuje wszelkiego rodzaju akcesoria basenowe. Najbardziej przydatnymi końcówkami jest podstawowa szczotka oraz sitko. Oprócz tego może przydać się także odpowiednia chemia czyszcząca basen. Należy zwrócić uwagę na to czy dany produkt czyszczący można stosować w basenie z wodą. Niektóre środki są bardzo szkodliwe dla wody jak i użytkowników basenu. Kiedy posiadamy już kompletny zestaw do czyszczenia to możemy zabrać się za dokładne czyszczenie niecki lub obrzeży basenowych.

Akcesoria przydatne do czyszczenia basenów

Do czyszczenia basenów można użyć wiele narzędzi, które ułatwią nam tą czynność. Podstawą jest tyczka, która może być stosowana ze wszelkimi rodzajami końcówek. Do tyczki możemy przyłączyć akcesoria takie jak:

- sitka i podbieraki basenowe,

- szczotki basenowe o różnego rodzaju kształtach,

- odkurzacze na baterie,

- odkurzacze do skimmera.

Jeśli planujemy wyczyścić obrzeża lub pokrywę basenu to należy użyć zwykłej szmatki lub szczotki z delikatniejszego włosia np. z gumy. Wszystkie te produkty znajdą Państwo w naszej ofercie - przygotuj basen do sezonu letniego już dziś!