Tabletki do basenu

Dezynfekcja wody w basenie najczęściej kojarzy się ze sprawdzonym sposobem - preparatami opartymi na chlorze. Tabletki do basenu zawierające podchloryn mogą występować w postaci "czystej" (najczęściej 20g lub 200g) oraz kombinowanej - tzw. multitabletki lub tabletki multifunkcyjne. Takie pastylki do basenu zawierają nieco mniej aktywnej postaci chloru, jednak są bardzo skutecznym środkiem na kompleksową dezynfekcję wody basenowej - zawierają korektor pH (minus), algicyd i stabilizator twardości wody). Nie nadają się one do chlorowania szokowego, jednak świetnie poradzą sobie z bieżącym utrzymaniem wody.

Wolne tabletki do basenu

Chlorowanie wody nie musi odbywać się na zasadzie dolewania całych wiader rozrobionego proszku, a może on uwalniać się powoli - tabletki chlorowe umieszczamy po prostu w skimmerze lub specjalnym pływaku dozującym. Chlor do basenu ogrodowego powinien być dozowany zgodnie z wytycznymi na opakowaniu - z naszych poradników i wskazań producenta wynika jak stosować chlor do basenu. Pamiętajmy, że stężenie chloru w basenie nie powinno przekraczać 0,5 ppm z wyjątkiem pierwszego napełnienia basenu lub uzupełniania znacznych ubytków wody, kiedy osiągamy wartości chloru w wodzie przekraczające 1 ppm. Dzięki zastosowaniu preparatów chlorowych woda w basenie osiągnie nasz wymarzony, lazurowy kolor i będzie bezpieczna dla kąpiących się domowników. Gdybyście Państwo zadawali sobie pytanie gdzie kupić chlor do basenu - odpowiedź jest prosta - jesteśmy sprawdzonym i pewnym partnerem zarówno w zakresie doradztwa, jak i sprzedaży pełnej gamy chemii dla wszelkich potrzeb związanych z utrzymaniem basenu.
filtr

Chlor do basenu

Cena
od: 0 zł do: 175.00 zł

Chlor do basenu - wsparcie w walce o higienicznie czystą wodę

Środowisko wodne sprzyja rozwojowi mikroorganizmów, takich jak grzyby, glony czy bakterie. Oczywiście nikt nie chce kąpać się w basenie w ich towarzystwie. Aby czerpać z pływania całkowitą przyjemność, unikając obaw o własne zdrowie, należy starannie walczyć o nieskazitelną czystość wody. Korzystanie z różnego rodzaju preparatów i zabiegów stanowi gwarancję estetycznej prezencji basenu. Jak o nią zadbać?

Proces pielęgnacji wody można podzielić na cztery etapy. W pierwszym kroku warto kontrolować optymalną wartość pH. Specjalne preparaty umożliwiają korygowanie wahań tego parametru. Następnie należy odpowiednio zdezynfekować wodę. Można skorzystać w tym przypadku z metod tlenowych lub chlorowych. Specyfiki występujące w różnych postaciach skutecznie eliminują mikroorganizmy będące niepożądanymi gośćmi. Zielony osad bądź mętna woda to oznaki pojawienia się w basenie glonów, czyli wielokomórkowych organizmów. Niekiedy sam chlor szok nie radzi sobie z nimi. Wówczas trzeba sięgnąć po produkty zwalczające ten rodzaj zanieczyszczeń. Preparaty renomowanych producentów są szczególnie wydajne i skuteczne. Ostatnim etapem zmagań o krystalicznie czystą wodę jest koagulacja. Zadaniem odpowiedzialnych za nią specyfików jest połączenie niewidzialnych zanieczyszczeń w większe skupiska, aby filtr sprawniej je eliminował.

Jak stosować chlor do basenu?

Chlor w basenie jest koniecznością, choć nie każdy lubi jego zapach lub inne właściwości. To on w szczególności odpowiada za brak nieproszonych gości w postaci drobnoustrojów, a tym samym gwarantuje przyjemną kąpiel. Jak go stosować, aby cieszyć się przejrzystą wodą? Zawartość chloru w wodzie powinna wahać się w granicach od 0,35 do 0,6 mg/l. Istnieją specjalne mierniki pozwalające kontrolować poziom tego pierwiastka. Należy być w tym jednak regularnym i powtarzać czynność co kilka dni. Utrzymanie odpowiedniej zawartości chloru w basenie to priorytetowe zadanie w pielęgnacji wody. Jednak w przypadku niespodziewanego pojawienia się zanieczyszczeń zalecana jest tak zwana dezynfekcja szokowa.

Nienaganna czystość basenu

Jeśli szukasz sklepu, w którego ofercie znajduje się chemia basenowa oraz różnorodne preparaty do dezynfekcji chlorowej, trafiłeś do dobrego miejsca. Produkty z asortymentu uwzględniają specyfiki w postaci płynu oraz granulatu. Największą popularnością cieszy się jednak chlor do basenu w tabletkach. Dostrzeżenie jego atutów nie stanowi dla nikogo najmniejszego problemu. Jest bowiem tani, bardzo wydajny, a także łatwo go stosować. Wystarczy jedynie kierować się zaleceniami producenta zlokalizowanymi na opakowaniu.

Chlor do basenu to podstawowy produkt do pielęgnacji wody, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Ciężko odmówić mu użyteczności, ponieważ jest powszechnie stosowany na pływalniach, w spa czy też przydomowych ogrodach. Zadbaj o higienicznie czystą wodę z produktami marek o zweryfikowanej rzetelności.