filtr

Środki do regulacji pH wody

Cena
od: 0 zł do: 125.00 zł

Regulacja pH w basenie

Regularne kontrolowanie wartości pH wody to standard w utrzymywaniu zdrowej wody w basenie. Wartość tego czynnika powinna mieścić się w zakresie od 7,0 do 7,4. W takich warunkach chemia basenowa działa ze stuprocentową wydajnością. Zbyt niskie lub wysokie pH przyczynia się do zużywania większej ilości środków dezynfekujących wodę. Odpowiednie pH sprzyja także naszej skórze, ponieważ woda nie jest ani zbyt kwaśna, ani zbyt zasadowa. 

Co robi pH minus do basenu?

Tak jak sama nazwa wskazuje - obniża wartość pH. Środek ten może być w płynie, w proszku lub zdarza się też w tabletkach. Regulator pH minus stosuje się jako główny środek w basenowych stacjach kontroli.

Co zrobić jeśli pH się nie zmienia mimo stosowania regulatorów?

Główną z przyczyn może być twarda woda w basenie. Należałoby zastanowić się czy woda, którą wlaliśmy nie jest zbyt bogata w dodatkowe pierwiastki, które utrudniają działanie środka. Można spróbować zmiękczyć wodę, która jest zbyt twarda odpowiednimi środkami. Można też zastanowić się nad wymianą wody na wodę z innego źródła. Jeśli nie mamy możliwości zmiany źródła to można zastosować filtr, który zatrzyma kamień i inne zanieczyszczenia już przy nalewaniu wody.