filtr

Baseny rozporowe

Cena
od: 0 zł do: 11499.00 zł

Rodzaje basenów rozporowych

Baseny rozporowe dzieli się na dwa typy. Jedne wykonane są z tworzywa PVC, które zazwyczaj są dmuchane. Drugie posiadają stalowe ściany oraz wkład foliowy. Oba te typy posiadają swoje wady jak i zalety.

Basen rozporowy z tworzywa PVC dmuchany

Jest to jeden z najpopularniejszych typów basenów. Wyróżnia go bardzo szybkie rozkładanie, które ogranicza się do wypełnienia go wodą lub ewentualne wcześniejsze napompowanie. Przechowywanie takiego basenu jest równie łatwe co rozkładanie, ponieważ nie zabiera on wiele miejsca w naszym garażu czy też szopie. Ceny basenów dmuchanych zazwyczaj są bardzo atrakcyjne dla klienta, a w zestawach zazwyczaj jest cały osprzęt basenowy pozwalający na montaż plug&play.

Mimo tych zalet - są także wady. Przede wszystkim jest to basen, który mimo znakomitej eksploatacji ulega zużyciu wyjątkowo szybko. Zazwyczaj są to przetarcia, które doprowadzają do pęknięć lub dziur. Mogą być one większe lub mniejsze - mniejsze jesteśmy w stanie zakleić basenowym zestawem naprawczym. Jeśli jednak uszkodzenia są większe to taki basen będzie leżał w naszym schowku przez dłuższy czas aby potem trafić do kosza. Kolejnym minusem są ograniczenia związane z techniką basenową. Zestawy filtracyjne dorzucane do tego typu basenów mają zdecydowanie za niską wydajność aby poradzić sobie z dużą ilością wody. Gdy jednak zaopatrzymy się w lepszy sprzęt to ograniczy nas możliwość zrobienia instalacji filtracyjnej na stałe. To wszystko może przełożyć się na niezdrową i zanieczyszczoną wodę w basenie jak i ograniczenia dotyczące atrakcji w basenie.

Basen rozporowy ze stali

Wytrzymały basen, który może stać nawet przez cały rok. Jego niecka może być umieszczona na ziemi jak i być wkopana. Nieograniczone możliwości techniczne basenu rozporowego, który zachwyca również swoją ceną w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. Gotowe zestawy pozwalają na instalację profesjonalnej techniki basenowej. Bardzo wdzięczne utrzymanie jak i eksploatacja. Możliwa instalacja przeciwprądu o którym można było tylko pomarzyć w tanich instalacjach basenowych. Można nazwać ten typ basenu średnio-zaawansowanym wśród pozostałych rozwiązań.

Jego wady to przede wszystkim montaż. W porównaniu do basenu z PVC jest on dość czasochłonny i wymaga więcej niż jednej osoby. Składanie nie wymaga murowania bloczków, lecz jeśli basen ma być wkopany to trzeba odpowiednio przygotować podłoże. Cienka wylewka betonowa to minimalne wymagania tego typu instalacji. Jeśli jesteśmy zdecydowani, aby tego typu basen rozkładać i składać to musimy uzbroić się w cierpliwość oraz bardzo dobre woreczki do przechowywania elementów składowych tak by nic nie zostało zgubione. Kształt niecki dla wymagających pływaków też może być problemem. Stalowe baseny rozporowe są tylko i wyłącznie zaokrąglone typu owal lub koło. Niecki są wewnątrz bardzo skromne, a mianowicie nie posiadają one żadnych uwypukleń, schodów ani stref relaksu. 

Czym wyróżnia się basen rozporowy?

Przede wszystkim łatwość rozkładania niecki oraz instalacja techniki basenowej przemawiają za tym aby wybrać tego typu basen. Wiele osób woli mieć basen rozkładany tylko na sezon letni. Po sezonie można go w łatwy sposób zwinąć aby nie zajmował miejsca w ogrodzie i żeby nie był narażony na czynniki atmosferyczne. Jeśli będzie przechowywany w prawidłowy sposób - jego wytrzymałość pozwoli cieszyć się przez kilkanaście dobrych lat. Gdy jednak zdecydujemy się na stały montaż basenu to również się nie zawiedziemy. Stworzenie profesjonalnej instalacji basenowej w niewielkim budżecie to jak najbardziej osiągalny cel z basenami Azuro