filtr

Armatura do basenu

Cena
od: 0 zł do: 1876.00 zł

Rury i kształtki PVC do basenu

Rury do basenu wykonane z odpornego na działanie chemii basenowej polichlorku winylu (PVC) oraz kształtki hydrauliczne ciśnieniowe występują w kilku wariantach i mogą być ze sobą różnie łączone. Sztywne orurowanie i kształtki (kolana, trójniki, zawory kulowe PVC) są klejone za pomocą specjalnego kleju PVC.

Przygotowanie powierzchni PCV

Przed klejeniem musimy powierzchnię rur PVC oczyścić - w tym celu stosuje się specjalne czyściwo do PVC, które ma za zadanie zmatowić klejone powierzchnie i zapewnić lepszą przyczepność. W zależności od wydajności filtracji basenowej dobieramy średnicę orurowania - najczęściej spotykane instalacje w basenach prywatnych i ogrodowych wykonane są z rur o średnicy 50 mm lub 63 mm, Świetną alternatywą dla rur klejonych są elastyczne, grube węże PVC do instalacji basenowych. Orurowanie to można także kleić, ale warto rozważyć zastosowanie systemowych kształtek do węży typu flex, które są skręcane i łatwe w instalacji - nie wymagają zastosowania kleju, a pozostają równie szczelne, co instalacje klejone. Mimo nieco wyższej ceny są często stosowane ze względu na prostotę i szybkość wykonania instalacji. Giętkie rury PVC pozwalają na łatwe przejście przez ściany, także pokonanie zakamarków i pozwalają uniknąć skomplikowanych tradycyjnych połączeń klejonych.

Złączki PVC

Pamiętajmy, że instalacja basenowa jest instalacją ciśnieniową, najczęściej stosowanym oznaczeniem na kształtkach i rurach PVC-U jest symbol PN10. Instalacja PVC-U daje nam możliwość zastosowania szeregu złączek i kształtek - Zawór kulowy PVC zamontujemy równie szybko, co zawór zwrotny czy zawór przepływowy. Ponadto w zależności od umiejscowienia systemu filtracji oraz dozowania chemii basenowej względem lustra wody konieczny może okazać się zawór zwrotny z PVC, czujnik przepływu z PVC, inżektory pobierające wodę do celi pomiarowej lub dozujące środki uzdatniające wprost do orurowania. Pamiętajmy, by wszelkie prace związane z łączeniem rur, kształtek PVC wykonywać przy użyciu profesjonalnej chemii - czyściwa i kleju, z parciem na szczelność oraz w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.