Pompa piaskowa do basenu

W ofercie mogą Państwo znaleźć wysokiej jakości basenowe pompy piaskowe, czyli inaczej zestawy filtracyjne. Odpowiadają one za filtrację wody basenowej, tak by była krystalicznie czysta oraz zdrowa dla naszej skóry. Sprawdź ofertę na nasze urządzenia, które są kompatybilne z większością basenów ogrodowych.

filtr

Pompy i filtry basenowe

Cena
od: 0 zł do: 5350.00 zł

Czym jest pompa basenowa?

Pompa basenowa to podstawa dobrej filtracji w basenie. Odpowiada ona za obieg wody w instalacji basenowej i ważne jest, aby była optymalnie dopasowana. Podczas wyboru pompy należy zwrócić na wiele parametrów, które muszą pokrywać się z parametrami pozostałych elementów takich jak np. grzałka.

Jak dobrać pompę do basenu?

Pompę należy dobrać na podstawie ilości wody w basenie. Każdy basen w zależności od wielkości będzie miał indywidualne wymagania co do tego. Pompa dopasowana do basenu to taka, która jest w stanie przefiltrować wodę co najmniej 3 razy w ciągu 12 godzin. Dla przykładu dla basenu o pojemności 20 m3 dobrym wyborem będzie pompa o wydajności 6 m3. W ciągu 12 godzin pracy przefiltruje ona trzykrotnie basen. W tym przypadku można by było wybrać także trochę mocniejszy model, aby urządzenie nie musiało pracować przez cały dzień. Kwestia tego wyboru zależy od indywidualnych preferencji.

Jak podłączyć pompę w basenie?

Pompę można podłączyć zasilaniem jedno lub trójfazowym. Ważne, aby pompa była zintegrowana z filtrem basenowym. Każdy model pompy posiada dedykowane warunki podłączenia, które znajdują się w dołączonej przez producenta instrukcji obsługi. Osoby wymagające mogą połączyć działanie pompy basenowej wraz z pompą ciepła lub grzałką przy wykorzystaniu styczników.