filtr

Złoże filtracyjne i akcesoria do filtrów/pomp

Cena
od: 0 zł do: 165.00 zł

Złoże do filtra basenowego to wbrew pozorom bardzo ważny element filtracji basenowej. Zazwyczaj stosowany jest piasek kwarcowy, lecz coraz częściej jest on zastępowany nowoczesnymi rozwiązaniami które spisują się o wiele lepiej. Wkłady filtracyjne można podzielić na kilka rodzai:

  • Piasek filtracyjny, który jest standardem stosowanym w filtrach piaskowych. Nie może być to zwykły żwir, który jesteśmy w stanie sami wykopać w ogródku, lecz piasek o grubości 0,7 - 1,2 mm. Najlepiej sprawdza się on w małych i średnich basenach. W przypadku większych basenów stosuje się dwie warstwy - piasek drobnoziarnisty oraz piasek gruboziarnisty o grubości 1,0 - 2,0 mm. Zwiększa to dokładność filtrowania wody. 
  • Nowoczesne kulki filtrujące z tworzywa sztucznego to coraz częściej stosowany materiał w instalacjach basenowych. Ich wydajność jest o wiele większa niż w przypadku innych rodzajów filtracji. Lżejszy materiał pozwoli "ożywić" pompę basenową. Kulki wymagają także o wiele mniej płukań złoża, a ich wydajność potęgowana jest poprzez możliwość prania w pralce.
  • Szkło filtracyjne to materiał bardzo podobny do piasku kwarcowego. Opinie są różne - u jednych sprawdza się lepiej, a u innych tak samo jak tradycyjny piasek.
  • Wkłady kartuszowe, które zazwyczaj stosowane są w małych basenach ogrodowych. Największą skuteczność uzyskują one w wannach spa. W basenach są mało wydajne ze względu na o wiele większą ilość wody do przecedzenia.