Drabinka do basenu

Jednym z podstawowych elementów basenu o jakim musimy pamiętać jest drabinka do basenu. Dobrze dobrana drabinka basenowa nie tylko ułatwia korzystanie z basenu, ale przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo podczas wchodzenia i wychodzenia. Kolejnym elementem wyposażenia basenu, który ułatwia jego użytkowanie (zwłaszcza jeśli nie jest wkopany) to schodki do basenu. Jeśli z basenu mają korzystać dzieci lub osoby starsze to zakup schodów do basenu z pewnością ułatwi im wchodzenie. Warto również rozważyć zamontowanie poręczy basenowej. Dobrze umieszczona poręcz basenowa poprawi bezpieczeństwo i wygodę.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru drabinki do basenu, poręczy basenowej czy schodów do basenu?

Przede wszystkim trzeba dobrać odpowiedni rozmiar. Obsługa naszego sklepu z chęcią udzieli wyczerpujących informacji jak dobrać oraz jak zamontować drabinkę do basenu. Kolejna istotna kwestia to materiał z jakiego poręcze basenowe lub drabinki basenowe powinny być wykonane. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że nasz basen znajduje się na zewnątrz a chlorowana woda ma silne właściwości korodujące to jedyną możliwość jaką mamy to kupno drabinki ze stali nierdzewnej. 

Drabinka ze stali nierdzewnej

Produkty ze stali nierdzewnej w naszym sklepie basenowym pochodzą ze sprawdzonego źródła i gwarantują odpowiednią jakość. Drabinki i inne elementy wyposażenia basenowego wykonuje się ze stali nierdzewnej AISI 304 lub 316. Obydwa typy stali zapewniają ochronę przed korozją, ale należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji elementów ze stali nierdzewnej. Jeśli pozostawimy drabinkę basenową samą sobie i nie będziemy o nią dbać to z czasem nawet najlepsza stal nierdzewna ulegnie zniszczeniu. Wybierając drabinkę do basenu lub poręcze basenowe warto zdać się na specjalistów w tej dziedzinie, aby uniknąć niepotrzebnych problemów z montażem i dopasowaniem.