Lampa basenowa - jak to zainstalować?

Pewnie zastanawiałeś się czy w Twoim basenie "marketowym" dałoby radę założyć lampę, która w jakiś sposób oświetliłaby wodę. Odpowiedź brzmi TAK, da się założyć oświetlenie w każdego rodzaju basenie. Lamp basenowych na rynku jest bardzo dużo i są one przystosowane do pracy w różnego rodzajach basenów. Należy dobrać lampę do basenu tak, by można było ją w jakiś sposób założyć. Sama instalacja w zależności od basenów może być banalna, a może być koszmarem nawet dla zaawansowanych majsterkowiczów

Lampa ledowa czy halogenowa do basenu?

W zależności od typu basenu należy dobrać odpowiedni typ lampy. Na rynku są między innymi:

  • lampy solarne,
  • lampy halogenowe,
  • lampy LED,
  • lampy pływające,
  • lampy na baterie,
  • lampy RGB,
  • projektory.

Każda z lamp posiada swój unikalny typ światła, rodzaj montażu oraz niekiedy dodatkowe funkcje.
Dla przykładu - we wszelkiego rodzaju basenach sezonowych najczęściej umieszcza się lampy na magnes. Nie wymagają one specjalistycznego montażu, wystarczy je tylko umieścić odpowiednio na ścianie. Zapewniają wystarczającą ilość światła, aby nadać klimat wieczornej kąpieli.

Dla basenów stałych sytuacja może się zmienić, ponieważ jesteśmy w stanie założyć lampy na stałe. Są one umieszczone w ścianach basenu. Do montażu służą specjalne nisze w których umieszcza się lampę. Najczęściej montowanym oświetleniem są lampy ledowe ze względu na mocne światło oraz energooszczędność.

Pływająca lampa do basenu - najszybsze rozwiązanie bez montażu

W basenach sezonowych jednym z tanich i dobrych rozwiązań oświetlenia basenowego jest umieszczenie pływającej bojki emitującej światło. Lampy te zasilane są energią z baterii umieszczonych wewnątrz urządzenia. Tego typu oświetlenia jest kilka rodzajów, ponieważ możemy znaleźć nawet pływającą boję disco, która jest gwarancją udanej imprezy na basenie.