Prysznice solarne - na co zwrócić uwagę podczas zakupów? 

Od kilku lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie prysznicami solarnymi do ogrodów. Coraz większa ilość ciepłych dni oraz basenów ogrodowych sprawiają, że prysznic ogrodowy staję się jednym z najczęściej wybieranych akcesoriów basenowych do ogrodu. Dlaczego w ogóle warto kupić prysznic solarny i dlaczego jest niezwykle przydatny, gdy posiadamy basen? 

Prysznic solarny w ogrodzie - czy to ma sens? 

  • jeśli posiadamy basen to prysznic ogrodowy zdecydowanie pomoże w utrzymaniu wody w czystości. Korzystając z prysznica solarnego przed wejściem do basenu spłukujemy z siebie wszystkie zanieczyszczenia, które by w ten sposób trafiły do basenu. Jeśli uda się pilnować użytkowników, aby korzystali z prysznica to oszczędzamy sobie pracy przy czyszczeniu basenu oraz zużywamy mniej chemii basenowej, aby utrzymać odpowiednie pH wody. 
  • jeśli spędzamy latem aktywnie czas w ogrodzie to prysznic solarny może zapewnić tak potrzebną odrobinę ochłody. 

Wybieramy prysznic solarny - na co zwrócić uwagę? 

Jest kilka kwestii, które musimy wziąć pod uwagę w trakcie wyboru prysznica ogrodowego. Pierwsza to czy prysznic będzie stał w jednym miejscu np. w pobliżu basenu ogrodowego czy też ma być mobilny. W pierwszym wypadku musimy rozważyć kwestię montażu do podłoża np. poprzez kotwy lub śruby i czy są w komplecie razem z prysznicem. Decydując się na mobilny prysznic solarny warto upewnić się, że jest stabilny, zwłaszcza jeśli będą z niego korzystać dzieci. Z pewnością chcemy uniknąć sytuacji, gdy prysznic przewraca się na dziecko. Kolejną istotną kwestią podczas wyboru prysznica ogrodowego to wielkość zbiornika, która ma być podgrzewana przez promienie słoneczne. Jeśli spodziewamy się, że prysznic będzie intensywnie użytkowany to warto rozważyć zakup produktu z większym zbiornikiem (ok. 35L) w przypadku, gdy rzadziej z niego korzystamy spokojnie wystarczy 20L. No i nie możemy zapominać o estetyce, posiadamy w ofercie zarówno tanie prysznice solarne, ale i produktu z wyższej półki, które posiadają elementy ze stali nierdzewnej i będą się znakomicie prezentowały w ogrodzie.
filtr

Prysznice solarne

Cena
od: 0 zł do: 2500.00 zł