Pokrywa na basen – spraw, żeby woda była ciepła


Pokrywa na basen ma za zadanie chronić wodę przed zabrudzeniami. W przypadku basenów odkrytych chroni także wodę przed utratą temperatury.

Przykrycie basenu produkowane jest zwykle w dwóch wersjach:

  • Do basenów przenośnych. Z uwagi na niewielką powierzchnię takich basenów, pokrywę na basen zakłada się ręcznie. Przy odrobinie wprawy poradzi z tym sobie jedna osoba.
  • Do basenów stałych. W przypadku niewielkich modeli, przykrycia basenowe można rozłożyć ręcznie. Jeśli jednak niecka ma spore rozmiary, do rozwinięcia i zwinięcia pokrywy na basen najlepiej będzie użyć dedykowanego urządzenia – zwijarki basenowej.
Zwijarki basenowe mogą być stałe lub przenośne. Mogą też być obsługiwane ręcznie lub za pomocą silnika elektrycznego.

Mata solarna do basenu


Mata solarna do basenu zabezpiecza wodę przed gwałtownym wychłodzeniem. Jest produkowana z materiału, który izoluje wodę od powietrza, na przykład folii bąbelkowej. Temperatura na zewnątrz spada nocą w naszym klimacie do kilkunastu, czasami kilku stopni Celsjusza. Zakładając, że woda w basenie ma temperaturę powyżej 25 stop. C, jej zetknięcie z powietrzem bez pośrednictwa plandeki
na basen nagle obniżyłoby tą wartość.

Osłona na basen zabezpiecza także przed zanieczyszczeniami. Jeśli basen położony jest wśród drzew, liście w wodzie to coś normalnego. Jeszcze trudniej utrzymać czystość, gdy niecka jest zagłębiona, a lustro wody jest na równi z powierzchnią gruntu. W takiej sytuacji przykrycie na basen to wręcz must-have.
filtr

Pokrywy na basen i zwijarki basenowe

Cena
od: 0 zł do: 9200.00 zł