filtr

Testery wody basenowej

Cena
od: 0 zł do: 619.00 zł

Tester wody basenowej

Przyrząd, który służy do pomiaru podstawowych parametrów wody w basenie. Dzieli się na wiele typów, lecz najpopularniejszy jest tester ręczny. W zależności od modelu pozwala on na pomiar podstawowych parametrów, czyli pH oraz zawartości chloru. Niektóre modele pozwalają także na pomiar kilku innych parametrów np. alkaliczność, twardość całkowitą czy chlor całkowity.

Tester paskowy czy pudełkowy?

Podstawowe testery ręczne dzielą się na dwa typy. Najszybsze, lecz najmniej dokładne są paski lakmusowe. Pasek wystarczy zanurzyć we wodzie, a następnie porównać jego kolor do skali określającej właściwości wody. Wynik często jest bardzo mocno przybliżony. Drugim typem testerów są testery pudełkowe. Te z kolei wymagają nabrania wody z basenu i dodania odpowiedniej tabletki odczynnikowej. Po jej dodaniu i wstrząśnięciu pudełkiem, woda zabarwi się. Na podstawie koloru wody i miarki do odczytu jesteśmy w stanie dość precyzyjnie oscylować wartości. Jest to zdecydowanie dokładniejszy i łatwiejszy do odczytu wynik niż w przypadku testerów paskowych.

Elektroniczny tester do wody basenowej

Oprócz standardowych testerów są także urządzenia, które gwarantują elektroniczny odczyt parametrów. Jest to metoda najdokładniejsza i w niektórych przypadkach najszybsza. Cena testera elektronicznego często jest kilkukrotnie większa niż w przypadku standardowych. Do tych urządzeń można także zaliczyć fotometry. Oprócz standardowych pomiarów pH i chloru pozwalają także na pomiar parametrów których nie zmierzymy testerem ręcznym.