Bayrol środek czyszczący Decalcit Filter 1kg
Bayrol środek czyszczący Decalcit Filter 1kg

Bayrol środek czyszczący Decalcit Filter 1kg

Kod produktu: PECH-110310

42,00 zł

(cena zawiera podatek VAT)


Towar tymczasowo niedostępny

powiadom mnie o dostawie

Przy zamówieniach powyżej 100 zł

Przy zamówieniu do godziny 12 i wpłacie elektronicznej

Sklep, który bierze udział w Programie „Słucham Swoich Klientów”, uważnie czyta każdą zamieszczoną w serwisie opinię na swój temat. Recenzje klientów stanowią główny wyznacznik w strategii rozwoju takiego sklepu oraz w kierunku poprawy jakości obsługi.

Opis produktu

Bayrol Decalcit Filter - odkamieniacz do filtrów basenowych

Decaltic filter to produkt do stosowania w basenach przydomowych. Szybko rozpuszcza związki wapnia (zbrylenia), co poprawia jakość filtrowania wody. Środek działa również bakteriobójczo. Nie zaleca się stosowania preparatu do elementów aluminiowych oraz płytek nieodpornych na kwas.

Sposób użycia:

Coroczne czyszczenie filtra - jeden raz w roku (ewentualnie raz na dwa lata)  wlać 10 % roztwór Decalcit Filter (1 kg preparatu na 10 l wody) do opróżnionego z wody zbiornika filtra i pozostawić na noc. Następnego dnia należy przeprowadzić dokładne płukanie wsteczne filtra. W razie potrzeby czynność powtórzyć.

Bieżąca konserwacja filtrów – raz na dwa miesiące umieścić 300 – 500 g Decalcit Filter w skimmerze. Ustawić zawór wielodrogowy w położeniu płukania wstecznego i poprzez krótkie włączenie pompy obiegowej wprowadzić roztwór do filtra. Następnie wyłączyć pompę. Po upływie jednej godziny należy przeprowadzić dokładne płukanie wsteczne filtra.

Filtry kartuszowe - pozostawić wkład filtracyjny na noc w 10% roztworze Decalcit Filter.

Następnego dnia wypłukać dokładnie wkład filtracyjny w wodzie.