Jaki typ stroju startowego Arena będzie najlepszy dla Ciebie?


Dlaczego warto zainwestować w stroje startowe Arena?

Każdy profesjonalny pływak powinien przywiązywać bardzo dużą uwagę do wyboru właściwego stroju. Ma on tak duże znaczenie, gdyż niebagatelnie wpływa na osiągane wyniki sportowe. Wytrenowanie zawodników jest bowiem obecnie na tak zbliżonym poziomie, że na uzyskany efekt wpływ mają nierzadko drobne niuanse, które mogą polepszyć ostateczny rezultat.

O marce Arena

Ta powstała w Niemczech firma obecna jest na rynku już od 1973 roku i od samego początku specjalizuje się w produkcji akcesoriów i strojów przeznaczonych do uprawiania sportów wodnych. Projektanci marki stawiają na innowacyjne rozwiązania zapewniające nie tylko najwyższy komfort, ale również maksymalizację osiąganych efektów. Właśnie dlatego wprowadza wiele technologii dedykowanych poszczególnym dyscyplinom pływackim.

Cechy dobrego startowego stroju pływackiego:

Do lamusa odeszły już czasy kiedy strój pływacki miał być przede wszystkim wygodny. Oczywiście jest to nadal nader istotna cecha, jednak przy obecnym dostępie do wielu innowacyjnych technologii ma on spełniać również szereg innych funkcji.

W Klubben.pl oferujemy stroje startowe marki Arena, które posiadają wymienione właściwości, dlatego będą one stanowiły świetny wybór dla każdego sportowca.

Typy profesjonalnych strojów startowych Arena

Zarówno w damskich, jak i męskich strojach startowych Arena stosowane są różne rozwiązania technologiczne dopasowane do konkretnego sportu wodnego. Aby ułatwić wybór tego najodpowiedniejszego warto je przybliżyć.

Arena Carbon Air2


Obecnie jest to jeden z najnowocześniejszych strojów startowych. Niezwykle lekki materiał został stworzony z włókien węglowych, a jego waga to tylko 125 g / m2. Dzięki konstrukcji One–Piece z jednym tylnym szwem znacząco uzyskano nie tylko duży komfort, ale przede wszystkim zmniejszono wchłanianie wody i poprawiono hydrodynamikę. Zmniejszono także warstwę wewnętrzną, co obniżyło wagę tej skóry pływackiej.

Arena Carbon Flex VXW tym modelu pływak uzyskuje maksymalną swobodę ruchu. Umożliwia to technologia VX cechująca się położeniem szwów z tyłu i z boku. Dzięki niej pływak zyskuje swobodny zakres ruchu we wszystkich płaszczyznach. W strojach serii Flex VX umieszczono także elastyczne taśmy wspierające prawidłową pozycję ciała, co przekłada się na zmniejszenie oporu, a co za tym idzie zmęczenia w trakcie pływania.

Arena Carbon Ultra


Serię tą tworzą najbardziej zaawansowane technologicznie stroje sportowe. Panele kompresyjne w połączeniu z technologią X–Pivot sprawiają, że mięśnie w trakcie treningu są maksymalnie wsparte. Prawidłową sylwetkę podczas pływania zapewniają taśmy Infinity-Loop. Kolejną innowację stanowi technologia Ultra Cage polegająca na trzykrotnym zwiększeniu liczby włókien węglowych przy jednoczesnym zmniejszeniu grubości. Pozwala ona na jeszcze lepsze dopasowanie tego stroju sportowego do sylwetki.

Arena R-Evo


Jest to skóra do pływania zbudowana z jednego kawałka lekkiego materiału R-Evo. W tym ultracienkim modelu stosowane są nici o gęstym splocie gwarantujące maksymalne zmniejszenie oporu wody i zwiększenie kompresji. Zlikwidowano również boczne szwy kostiumu na rzecz jednego tylnego, dzięki czemu jest on jeszcze bardziej dopasowany do ciała. Bardzo rozciągliwy materiał R-Evo pozwala na niezwykle szybkie założenie tego stroju.

Arena Powerskin ST 2.0

Przeznaczeniem tego kombinezonu sportowego są wyścigi pływackie. Gwarantuje on doskonałe osiągi dzięki połączeniu trzech dzianin zapewniających pełną swobodę ruchów, dużą rozciągliwość oraz optymalną kompresję. Ergonomiczna konstrukcja pomaga w zachowaniu prawidłowej postawy w wodzie. Ten strój sportowy wykazuje ponadto dużą odporność na chlor oraz zapewnia wysoką ochronę przed promieniowaniem UV (filtr 50+ UPF). Polecany jest dla wymagających sportowców ceniących najwyższą jakość i nowoczesne technologie wspomagające pływanie.

Arena Carbon Core FXJest to najbardziej kompresyjny strój startowy Arena stworzony z myślą o wyścigach pływackich. Idealnie sprawdza się w sprincie przez zastosowaną technologię Carbon Cage obejmującą poziome i pionowe pasy blokujące się na skórze i zwiększające poziom kompresji. Stroje Carbon Core pozwalają na nieograniczony, pełny zakres ruchu.

Dlaczego warto wybrać stroje startowe Arena?

Jak widać stroje startowe Arena dzięki zastosowanym rozwiązaniom opartym o innowacyjne technologie stanowią doskonały wybór. Od ponad 40 lat marka bazuje na najnowszych odkryciach naukowców tworząc idealne propozycje mające służyć zaspokojeniu potrzeb pływaków. Stroje sportowe marki Arena są nader często wybierane przez wielu mistrzów i pomagają im w uzyskiwaniu fantastycznych wyników sportowych.

Sklep internetowy Klubben.pl proponuje swoim Klientom szeroki wybór strojów startowych i akcesoriów pływackich marki Arena. W naszym asortymencie zawodnicy uprawiający różne style na odmiennych dystansach znajdą rozwiązania idealnie zaspokajające ich potrzeby. Wśród propozycji producenta znajduje się wiele modeli stworzonych z zastosowaniem najnowszych osiągnięć poprzedzonych dokładnymi badaniami wymagań sportowców.

Rekomendujemy wybór strojów startowych Arena nie tylko sportowcom, ale również pasjonatom pływania, którzy pragną poprawić swoje wyniki korzystając z wiedzy naukowców popartej ponad czterdziestoletnim doświadczeniem. Dzięki solidnej konstrukcji i dużej trwałości wykorzystywanych materiałów będzie to inwestycja owocująca świetnymi wynikami przez lata.