Siedzenie na piłce - wzmocnij swój kręgosłup

Siedząc przez długi czas przy biurku w pracy, czy w domu przy komputerze, najczęściej odczuwamy dyskomfort związany z bólem pleców, karku, odrętwieniem części ciała na której siedzimy. Po takim siedzeniu czujemy się bardziej zmęczeni fizycznie, niż gdybyśmy wykonywali jakiś wysiłek.

Co zrobić, aby siedzenie w pracy, czy w domu nie odbywało się kosztem naszego zdrowia?
Rozwiązanie stanowi tzw. AKTYWNE SIEDZENIE NA PIŁCE. Przy najmniej raz na jakiś czas powinniśmy zamienić tradycyjne krzesło na piłkę.

W dzisiejszych czasach, kiedy co drugi Polak cierpi na bóle kręgosłupa, wywołane długotrwałym siedzeniem - aktywne siedzenie jest szczególnie ważne.

Korzyści jakie dają piłki rehabilitacyjne są liczne, przede wszystkim w naturalny sposób odciąża kręgosłup, stawy skokowe i kolanowe. Piłka automatycznie reaguje na każdy ruch naszego ciała, w wyniku czego przez cały czas angażuje do pracy mięśnie, które odpowiedzialne są za utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Ponadto naturalnie dopasowuje się do ciała i daje komfort fizyczny.
Dzięki siedzeniu na piłce, możemy wykonywać ćwiczenia w celu rozluźnienia spiętych mięśni, a przy tym w ogóle nie przeszkadzając sobie w wykonywanej pracy.


W rezultacie po dłuższym siedzeniu na piłce nie czujemy takiego dyskomfortu jak podczas siedzenia na zwykłym krześle. Siedząc w ciągu dnia, nie tylko na krześle czy fotelu, ale również na piłce - na pewno zauważymy różnicę w jakości naszego samopoczucia!
Naprawdę warto spróbować:-)

Wybierając piłkę należy pamiętać o dopasowaniu rozmiaru piłki do wzrostu!