Chlortix - stabilizowany podchloryn sodu
Chlortix - stabilizowany podchloryn sodu

Chlortix - stabilizowany podchloryn sodu

Kod produktu: PECH-CLTIX

155,00 zł

(cena zawiera podatek VAT)

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 155,00


Towar dostępny

Przy zamówieniach powyżej 200 zł

Przy zamówieniu do godziny 12 i wpłacie elektronicznej

Sklep, który bierze udział w Programie „Słucham Swoich Klientów”, uważnie czyta każdą zamieszczoną w serwisie opinię na swój temat. Recenzje klientów stanowią główny wyznacznik w strategii rozwoju takiego sklepu oraz w kierunku poprawy jakości obsługi.

Opis produktu

Płynny roztwór stabilizowanego podchlorynu sodu przeznaczony do dezynfekcji wody basenowej i pitnej. Okres trwałości 6 miesięcy od daty produkcji. Produkt posiada pozwolenie Ministra Zdrowia.

Zawartośc chloru aktywnego w produkcie dostarczanym do klienta wynosi pomiędzy 168-210 g/l. Jest to nieporównywalnie więcej niż w innych stabilizowanych podchlorynach sodu dostępnych na polskim rynku. W badaniach laboratoryjnych stwierdzono, iż preparat niszczy następujące szczepy bakterii i grzybów: Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Enterococcus hirae, Candida albicans, Aspergillus Niger.

Innowacyjnie dobrany stabilizator dodany do produktu pomaga w rozpuszczaniu osadów żelaza i manganu mogących zalegać w instalacji oraz w niecce basenowej. Redukuje on także nieprzyjemny zapach chloru występujący w budynku basenowym poprzez  zmniejszenie szybkości uwalniania się chloru z wody do powietrza. Zwiększa to komfort użytkowników pływalni.

Wszystkie te czynniki pomagają obniżyć zużycie stosowanego podchlorynu sodu wykorzystywanego do uzdatniania wody basenowej. W przypadku instalacji do tej pory korzystającej z podchlorynu sodu technicznego – zużycie spada do 25%, a w przypadku instalacji dotychczas pracującej na stabilizowanym podchlorynie sodu - zużycie spada do 10%Transport jest wliczony w cenę produktu. Dostępne są 3 rodzaje opakowań w zależności od posiadanej instalacji dozującej.

10.07.2012r. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych decyzją nr URPB.4242.10.z1,109.2012 przedłużył okres ważności produktu z 3 do 6 miesięcy.

 W kwietniu 2013 produkt został dopuszczony do dezynfekcji wody pitnej.

Przy tym produkcie koszt wysyłki wynosi 150 zł BRUTTO (do 6 opakowań).