puzzle piankowe
puzzle piankowe
puzzle piankowe
puzzle piankowe
puzzle piankowe
puzzle piankowe
puzzle piankowe
puzzle piankowe
puzzle piankowe
puzzle piankowe
puzzle piankowe
puzzle piankowe
puzzle piankowe
puzzle piankowe
puzzle piankowe
puzzle piankowe

Mammutico puzzle piankowe Mini 345 Premium

Kod produktu: MAMM-345P

239,00 zł

(cena zawiera podatek VAT)


dostępność:

Magazyn główny

Przy zamówieniach powyżej 300 zł

przy zamówieniu do godziny 12 i wpłacie elektronicznej

Sklep, który bierze udział w Programie „Słucham Swoich Klientów”, uważnie czyta każdą zamieszczoną w serwisie opinię na swój temat. Recenzje klientów stanowią główny wyznacznik w strategii rozwoju takiego sklepu oraz w kierunku poprawy jakości obsługi.

Opis produktu

Miękkie piankowe puzzle o nieoczywistych kształtach. Pozostawiają dzieciom dowolność i pozwalają zaszaleć ich wyobraźni! Idealne do ćwiczenia małej motoryki. Przygotowują do nauki i wspomagają prawidłowy rozwój procesów integracji sensorycznej.

Mammutico Mini można traktować jak płaskie puzzle lub klocki przestrzenne. Poszczególne kształty klocków są na tyle nieoczywiste, że nie jest łatwo zbudować z nich przestrzenny domek, czy samochód. Na płasko z kolei trudno zamknąć je w symetryczne kształty.

Cała frajda z budowania polega właśnie na tym, że nigdy do końca nie wiadomo, co powstanie. A jeśli przed oczami rosną kształty wyraźne, choć nieoczywiste, zaczyna pracować dziecięca wyobraźnia! W końcu do czegoś nasza budowla musi być podobna, z pewnością coś przedstawia... I tak właśnie powstają zupełnie nowe maszyny, miejsca, przyrządy i architektoniczne perełki...

Domowa terapia sensoryczna

Piankowe klocki Mammutico Mini są giętkie, a długie makarony i większe wafle można zaokrąglać i składać w jeszcze bardziej niespotykane kształty. Puzzle są miłe w dotyku i nie posiadają elementów mogących skaleczyć dziecko. Układanie miękkich klocków o bardzo zróżnicowanych kształtach to wręcz domowa terapia sensoryczna!

Sensoryka, to zdolność do odczuwania, rozumienia i grupowania informacji dostarczanych przez zmysły. Terapia sensoryczna to zwykle przyjemna i interesująca dla dziecka zabawa, w której dokonuje się integracja bodźców zmysłowych. Nie jest to nauka konkretnych umiejętności,  ale usprawnianie pracy systemów układu nerwowego, które są bazą do ich rozwoju. Każde z zadań stawianych przed dzieckiem podczas terapii, stanowi dla niego i jego układu nerwowego pewne wyzwanie – nie jest zbyt łatwe i nie jest zbyt trudne. Ciągłe balansowanie na granicy możliwości dziecka poprawia organizację pracy układu nerwowego, wyzwala więcej reakcji adaptacyjnych i wpływa na procesy uczenia się.

W ćwiczeniach sensorycznych niezwykle ważna jest mała motoryka, a w przypadku piankowych klocków Mammutico to podstawa działania. Ich miękkość świetnie wpływa na zmysł dotyku, a dość nieoczywiste kształty sprawiają, że zabawa nie jest łatwa, ale nie sprawia też ogromnych trudności. Z kolei stonowane barwy klocków nie rozpraszają uwagi dziecka.

Szczegóły produktu

Klocki mają 1,6 cm grubości i można je składać zarówno na powierzchni płaskiej jak i w przestrzeni.

Zestaw Mammutico Mini 345 składa się z trzech kompletów Mammutico Mini 115 zawierających po 115 części w tym samym kolorze. Zawartość zestawu Mini 345:

  • wafle (małe 30 szt., średnie 6 szt., duże 3 szt.)
  • duży wafel z wyciętym kołem - 3 szt.
  • koło - 3 szt.
  • kostki - 264 szt.
  • makarony (długie 6 szt., średnie 18 szt. i krótkie 6 szt.)
  • "grabie" (małe 6 szt., duże 6 szt. i podwójne 9 szt.)

Komplet zapakowany jest w praktyczne, przezroczyste, plastikowe pudełko z porządnym zamknięciem. Wersja premium w plastikowym pudełku idealnie nadaje się na elegancki i jednocześnie bardzo praktyczny prezent.


Produkt przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia.

Dostępne warianty kolorystyczne zestawu:
- niebieski/zielony/żółty
- niebieski/zielony/szary
- niebieski/żółty/szary
- żółty/zielony/szary

W trakcie składania zamówienia proszę w uwagach wpisać wybrany wariant kolorystyczny zestawu - w innym przypadku zostanie on wybrany losowo.

Mammutico mini na wiele okazji

Klocki Mammutico Mini powstały z wodoodpornej pianki,dlatego świetnie sprawdzą się podczas zabawy w domu, na zewnątrz lub w wannie czy ogrodowym basenie. Ten miękki materiał łatwo utrzymać w czystości, a ponieważ pianka nie chłonie wody, klocki po umyciu można przetrzeć szmatką.

Klocki Mammutico Mini są niezwykle lekkie, a do tego odporne na wstrząsy i uderzenia. Będą zatem świetnym kompanem na wakacje, podczas nocowania u babci czy w trakcie dłuższej podróży samochodowej :) 

Piankowe miękkie puzzle to produkt, który nie ma swojego odpowiednika na rynku zabawek. Już na etapie projektowania kształtów wiedzieliśmy, że chcemy by ten produkt wspomagał rozwój dzieci właśnie poprzez twórczą zabawę, opierając się głównie na ich nieograniczonej wyobraźni. Brak krzykliwych kolorów, kolorowych obrazków i innych sugestii w opakowaniu sprawia, że dzieci zaczynają układać klocki bez żadnych ograniczeń, co tylko pobudza je do działania.

Cechy charakterystyczne produktu: