POWERbreathe Medic - terapia wolna od leków

POWERbreathe to wyroby medyczne klasy pierwszej. Są to urządzenia działające na zasadzie oporu wdechowego przy swobodnym wydechu. Rehabilitacja z ich użytkiem jest wolna od leków, nie powoduje skutków ubocznych. Klinicznie dowiedziono, że terapia z POWERbreathe jest korzystna dla pacjentów z takimi schorzeniami jak:

POChP
Dane zebrane w 2011 wskazują, że trening mięśni wdechowych zwiększa ich siłę oraz wytrzymałość przez co poprawia się funkcjonalna wydolność wysiłkowa, jakość życia pacjentów oraz zmniejszają się objawy duszności. Trenarzer mięśni wdechowych oferowany przez POWERbreathe jest stosowany przez rzeszę pacjentów z POChP jako samodzielna terapia lub jako jedynie przyrząd wspomagający rehabilitację płuc. Trenażer w POChP pozwala na:
 • poprawę jakości życia o 21% (Beckerman et al. 2005)
 • zmniejszenie duszności o 36% (Beckerman et al. 2005)
 • ponadto trening z POWERbreathe jest 10-krotnie bardziej efektywny niż bromek oxitropium (Oga et al 2000)

Niewydolność serca
Pozytywny wpływ trenażera POWERbreathe podczas leczenia niewydolności serca oraz chorób serca został potwierdzony zarówno w przypadku samodzielnej terapii jak i leczenia wspomagającego inne zabiegi. Podczas stosowania POWERbreathe u pacjentów z niewydolnością serca zaobserwowano wzrost tolerancji na wysiłek o 19% oraz wzrost poprawy jakości życia o 16% (Laotaris et al. 2004, Dall’Ago 2006). Niewielkie obciążenie układu kardiowaskularnego przez POWERbreathe sprawia, że trenażer można stosować nawet u poważnie osłabionych pacjentów, którzy są zbyt chorzy na tradycyjną rehabilitację.

Astma
Trening z POWERbreathe u pacjentów z astmą pozwala na zmniejszenie ilości przyjmowanych inhalacji oraz redukuje objawy astmy indukowanej wysiłkiem. W trakcie badań klinicznych uzyskano wyniki, które wskazują na dobroczynny wpływ POWERbreathe na jakość życia chorych na astmę:
 •  zmniejszenie objawów o 75% po 3 tygodniach ćwiczeń (McConnell et All 1998)
 • zmniejszenie ilości przyjmowanych leków o 79% (Weiner et al. 1992)

Inne schorzenia z dusznością
Trening z POWERbreathe wpływa na duszność na poziomie korowym, dlatego też urządzenie jest pomocne podczas rehabilitacji osób starszych, leczeniu duszności wynikającej ze schorzeń neuromięśniowych, choroby Parkinsona czy uszkodzeń rdzenia kręgowego.

POWERbreathe jest szybki i łatwy w użyciu  
Jedną z największych zalet POWERbreathe jest to, że używa się go łatwo i szybko, postępując zgodnie z instrukcjami do treningu sprawdzonymi podczas bardzo wielu randomizowanych badań kontrolowanych. Większość pacjentów jest w stanie używać POWERbreathe zaraz po wyjęciu urządzenia z opakowania, ale nawet ci, którzy potrzebują na początku pomocy, po kilku minutach nie mają już problemów. Kupując POWERbreathe otrzymujemy prostą, ale wyczerpującą instrukcję użytkownika. Tak jak w przypadku każdego rodzaju ćwiczeń, pacjenci będą chętnie korzystali z POWERbreathe tylko, jeśli nie będzie to czasochłonne, a efekty przyjdą szybko, dlatego trening z POWERbreathe:
 • zajmuje jedynie 15 minut, 2 razy dziennie przez pierwsze 12 tygodni; potem trening podtrzymujący efekty wymagany jest zaledwie 3 razy w tygodniu
 • przynosi poprawę w leczeniu duszności już w ciągu pierwszych kilku dni, a mierzalna poprawa tolerancji wysiłku następuje już w ciągu 3 tygodni
 
Przeciwwskazania
 • Trening mięśni wdechowych NIE jest polecany pacjentom z przebytą odmą samoistną.
 • Trening mięśni wdechowych jest polecany pacjentom po przebytej odmie urazowej jedynie w przypadku całkowitego wyleczenia.
 • Trening mięśni wdechowych NIE jest odpowiedni dla pacjentów z astmą z obniżonym postrzeganiem objawów i tych, którzy cierpią na częste, ostre nasilenie objawów choroby.
 • Trening mięśni wdechowych NIE jest odpowiedni dla każdego, kto w ostatnim czasie miał perforację błony bębenkowej. 
 • Osoby poniżej 16 roku życia powinny używać POWERbreathe jedynie pod opieką dorosłych. 


Instrukcja obsługi