POWERBREATHE GIRL EDITION
POWERBREATHE GIRL EDITION

POWERBREATHE GIRL EDITION

Kod produktu: TR-188

finis

279,00 zł

(cena zawiera podatek VAT)


Towar tymczasowo niedostępny

powiadom mnie o dostawie

Przy zamówieniach powyżej 300 zł

przy zamówieniu do godziny 12 i wpłacie elektronicznej

Sklep, który bierze udział w Programie „Słucham Swoich Klientów”, uważnie czyta każdą zamieszczoną w serwisie opinię na swój temat. Recenzje klientów stanowią główny wyznacznik w strategii rozwoju takiego sklepu oraz w kierunku poprawy jakości obsługi.

Opis produktu

Instrukcję do urządzenia w języku polskim pobierzesz TUTAJ
PowerBreathe wykorzystuje technikę znaną jako 'resistance training', gdzie sprężyna wewnętrzna daje opór mięśniom oddechowym. Podobnie przebiega trening dźwigania ciężarów w celu powiększenia siły mięśni ramion.

Czyni on to, że mięśnie oddechowe pracują ciężej i przez to zwiększa się ich siła i wytrzymałość.

Wdychaj, aby poprawić swoje osiągnięcia!

Trening mięśni wdechowych może poprawić wyniki w pływaniu, bieganiu i innych dziedzinach sportu.

Pływanie wyczynowe stanowi jedno z największych wyzwań dla naszego oddechu. Pływacy biorący udział w wyścigach na 100 m oddychają bardzo mało. W czasie wyścigu trwającego prawie minutę biorą jedynie osiem wdechów: w czasie pierwszych 25 m - jeden, w czasie drugiej i trzeciej ćwiartki dystansu – po trzy, jeden w ostatnich 25m.

„Kiedy już oddychają, pływacy muszą wdychać możliwie najwięcej powietrza w jak najkrótszym czasie, aby ich ciało mogło szybko powrócić do optymalnej pozycji pozwalającej im uzyskiwać odpowiednią siłę napędową”, wyjaśnia dr Allison McConnell, fizjolog oddechu i ekspert z dziedziny nauk sportowych. „Takie pływanie niezwykle obciąża mięśnie wdechowe (mięśnie używane przy wdechu) i nie należy się dziwić, że pływacy doświadczają znacznego zmęczenia tych mięśni.”

Dodaje: „Nasze badania pokazały, że przepłynięcie 200 m w tempie 90-95% tempa startowego wystarczy, aby pływacy wyczynowi osiągnęli znaczący poziom zmęczenia oddechu (20% spadek siły). Sytuację pogarsza fakt, że kiedy leży się poziomo w wodzie, mięśnie oddechowe są do 16% słabsze niż w pozycji pionowej – oznacza to, że pływacy mają ograniczoną możliwość generowania sił koniecznych, aby szybko wziąć oddech. Było dla mnie zaskakujące, że takie wyraźne zmęczenie pojawiło się po tak krótkim czasie (2 min. 40 sekund), i kiedy policzyłam liczbę oddechów potrzebnych na dystansie 200 m, byłam jeszcze bardziej zaskoczona – było to zaledwie 70 oddechów. Pokazuje to wyraźnie, że pływacy są mocno narażeni na zmęczenie mięśni oddechowych”.

Ale dlaczego ma to znaczenie?
„Oddychanie wysyła bardzo wyraźne sygnały do tych części mózgu, które informują, jak ciężko ćwiczymy. Dobrze wiadomo, że, kiedy mięśnie odczuwają zmęczenie, poczucie wysiłku związane z ich używaniem wzrasta. To z kolei powoduje poczucie zwiększonego wysiłku ogólnego. Co więcej, badania wykazały, że zmęczenie mięśni oddechowych zmniejsza przepływ krwi do innych mięśni biorących udział w wysiłku, a to może spowolnić zawodnika, redukując dopływ tlenu do tych mięśni”, wyjaśnia dr McConnell.

Co można zatem zrobić?
„Nasze badania z udziałem wioślarzy i kolarzy pokazały, że kiedy wzmacnia się mięśnie wdechowe poprzez ich trening, następuje redukcja stopnia zmęczenia wywołanego intensywnymi ćwiczeniami.

-  zmęczenie w zasadzie znika całkowicie. Badania te pokazały również, że osiągnięcia wioślarzy i pływaków zwiększyły się o 3,5%!
Allison McConnell, która pracuje na  Uniwersytecie Birmingham, jest ekspertem w dziedzinie oddychania podczas ćwiczeń. Jej zespół badawczy opracował POWERbreathe® - niewymagające użycia leków urządzenie do treningu ukierunkowane na ćwiczenie mięśni oddechowych. Wdech wykonuje się poprzez przenośny, trzymany w ręku aparat. Wykonuje się 30 oddechów (w czasie 3 min.) dwa razy dziennie, a siła mięśni wdechowych zwiększa się o około 30-50%. Zespół dr McConnell dowiódł także, że  ćwiczenie z POWERbreathe® wywołuje efekt ergogeniczny także w innych sportach, np. kolarstwie.

Produkt oparty jest na podstawowych zasadach treningu oporowego. Tak jak używa się hantli, aby wzmocnić mięśnie ramion, wykonywanie wdechów przez POWERbreathe® kilka minut dwa razy dziennie powoduje, że mięśnie wdechowe pracują mocniej - w ten sposób ich siła i wytrzymałość wzrasta.

Zatem jeśli przepłynięcie kilku długości basenu wywołuje u Ciebie zadyszkę lub jesteś pływakiem wyczynowym szukającym legalnej przewagi nad konkurentami, POWERbreathe® może być odpowiedzią na Twoje potrzeby.

W zestawie z Powerbreathe IRONMAN / IRONGIRL znajduje się urządzenie, zacisk nosa oraz tabletki czyszczące / sterylizujące.