Czym jest roller do masażu kręgosłupa?

Wałki i rollery do masażu to sprzęty, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużą popularnością. Umożliwiają one wykonanie profesjonalnego masażu bez konieczności udawania się do specjalisty. Rolki do masażu oraz wałki do rolowania mięśni, które znajdują się na naszej stronie internetowej są dostępne w wersjach o różnych poziomach twardości, różnych długościach oraz różnych rodzajach powierzchni. Zachęcamy do zapoznania się ze asortymentem znanych oraz cenionych producentów sprzętu sportowego, takich jak BlackRoll, Softx oraz Ledraplastic, którzy gwarantują wysoką jakość materiałów oraz wytrzymałość swoich produktów. 

Kiedy używać rolki do masażu?

Wałek do rollowania mięśni, określany także jako roller to sprzęt, który nie tylko umożliwia szybką regenerację naszych mięśni po treningu, ale także rozgrzewa je przed planowanymi właściwymi ćwiczeniami, a zatem można stosować go zarówno przed jak i po wysiłku fizycznym. Warto pamiętać, że systematyczne rollowanie zapobiega przede wszystkim powstawaniu kontuzji. Wałek do masażu jest sprzętem wielofunkcyjnym, ponieważ może być stosowany także w celu korygowania wad postawy, w ćwiczeniach rehabilitacyjnych, mających na celu zniwelowanie bólu mięśniowego oraz usprawnienia naszej motoryki. 

Korzystając z rollera przyczyniamy się do poprawy krążenia krwi, rozluźnienia naszych mięśni oraz tkanek powięziowych, co w efekcie powoduje zwiększenie nawodnienia oraz elastyczności powięzi.

Jaki wałek do masażu wybrać?

Wybierając odpowiedni wałek do masażu pamiętajmy, aby kierować się określonymi cechami, takimi jak jego twardość, długość oraz rodzaj powierzchni. W naszej ofercie znajdują się rollery miękkie, średnio twarde oraz twarde. Osobom początkującym zalecamy miękki roller do masażu, natomiast zaawansowanym, mającym mniejsze napięcie mięśniowe wałki do rolowania mięśni średnie bądź twarde. Powierzchnia rollerów może być gładka lub posiadać wypustki. Rollery gładkie są uważane za bardziej uniwersalne, natomiast wałek do masażu z wypustkami ma znacznie mocniejsze oraz intensywniejsze działanie, dlatego też powinien być używany do masażu specjalistycznego. Długość wałka do masażu wpływa natomiast na jego poręczność. Do rollowania konkretnej partii mięśniowej wygodniejsze będą zatem wałki krótkie.

filtr

ROLLERY I WAŁKI DO MASAŻU

Cena
od: 0 zł do: 139.00 zł