Ćwiczenia w basenie to rodzaj aktywności fizycznej, która zyskuje w ostatnich latach dużą popularność na całym świecie. Powodem ich rosnącej popularności jest to, że pozwalają one na uzyskanie wielu pozytywnych efektów zdrowotnych, takich jak utrata zbędnych kilogramów, korekcja wad postawy i zwiększenie sprawności fizycznej.

Jak wyglądają zajęcia z aqua aerobiku?


Zwykle zajęcia z aquaaerobiku polegają  na jeździe lub bieganiu na specjalnie do tego przystosowanych urządzeniach zanurzonych w basenie. Są nimi rowery stacjonarne i bieżnie przystosowane do pracy pod wodą. Jej wyporność sprawia, że stawy są znacznie mniej obciążone, przez co ćwiczenia te mogą być wykonywane przez ludzi w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności fizycznej. Dlatego są to aktywności, w których mogą z powodzeniem uczestniczyć zarówno osoby, które prowadziły do tej pory siedzący tryb życia, jak i starsze.

O ich dużym bezpieczeństwie może świadczyć fakt, że hydrospinning i bieganie w basenie wykorzystuje się także podczas zabiegów rehabilitacyjnych. Na przykład u pacjentów z wadami kręgosłupa lub po wypadkach. Z tego powodu stanowią one również doskonały sposób na utratę zbędnych kilogramów. Godzina pedałowania na aqua bike pozwala na spalenie w tym czasie nawet kilkuset kalorii. Jednocześnie niskie obciążenie kończyn umożliwia aqua spinning osobom, które z powodu dużej nadwagi nie mogą uczestniczyć w niektórych aktywnościach fizycznych.

Zalety, jakie posiada aquacycling i bieganie w basenie zostaną docenione też przez kobiety. Połączenie intensywnego spalania kalorii z delikatnym masażem, jaki zapewnia opór wody przy każdym ruchu to sprawdzony sposób na pozbycie się cellulitu, a także na poprawę elastyczności skóry. Oferowane przez nas bieżnie i rowery do ćwiczeń to wysokiej jakości sprzęt przeznaczony do profesjonalnych zastosowań. Oznacza to, że jest on przystosowany do intensywnego użytkowania na przykład podczas grupowych zajęć fitness pod okiem instruktora.

Szeroki wybór dostępnych produktów pozwala na wybranie odpowiedniego modelu dostosowanego do głębokości i rozmiarów basenu, w którym ma być on wykorzystywany.