Nauka pływania dla dzieci może przebiegać szybciej i przyjemniej dzięki zastosowaniu podczas niej odpowiednich akcesoriów. Pomogą one łagodnie przejść przez wszystkie etapy nauki, aż do opanowania tej umiejętności samodzielnie. Jednymi z takich akcesoriów są maty i deski do pływania wykonywane z lekkich tworzyw sztucznych.

Dostępne są w wielu rozmiarach od małych do bardzo dużych. Ich kształt i materiały, z których są wykonywane, zapewniają im dużą wyporność. Na tyle dużą, że dziecko może się na nich położyć i unosić się na wodzie. Ta cecha to jeden z powodów ich wykorzystywania podczas nauki pływania dla najmłodszych. Pomagają one przede wszystkim w stopniowym oswajaniu się z wodą.

Początkowo najczęściej odbywa się to w formie zabawy z ich wykorzystaniem. Jednym z pierwszych i najbardziej podstawowych ćwiczeń, jakie są na nich wykonywane, może być na przykład utrzymywanie równowagi.

Następnym krokiem jest z kolei wykorzystanie oferowanego przez matę oparcia i trenowanie zanurzenia dolnej części ciała. W tej pozycji możliwa jest nauka poruszania nogami w wodzie. To ćwiczenie uczy także dzieci przyjmowania prawidłowej pozycji pływackiej podczas znajdowania się  basenie.

Deski do pływania należą do akcesoriów pływackich używanych przez początkujących pływaków. Ich zadaniem jest umożliwianie oparcia ramion podczas znajdowania się w basenie. Uczącym się pływać pomagają w ten sposób utrzymywać głowę nad powierzchnią wody. Dzięki temu mogą oni trenować poprawne ustawienie nóg, a także technikę wykopów.

Po zdobyciu odrobiny doświadczenia dzięki wsparciu deski możliwe jest przyjęcie wyciągniętej pozycji ciała takiej samej jak przy samodzielnym pływaniu. Dodatkowo możliwe jest poruszanie się w basenie za pomocą samych nóg. Po wyćwiczeniu tych umiejętności pozostaje tylko opanowanie pracy ramion do zdobycia umiejętności pływania.

Dlatego warto zdecydować się na akcesoria do pływania, które sprawią, że cały proces nauki będzie możliwie jak najbardziej przyjemny i mało stresujący dla dzieci.

filtr

Maty i deski pływające

Cena
od: 0 zł do: 1099.00 zł