Okulary do pływania

Okulary do pływania to niezbędny sprzęt, szczególnie jeśli korzystasz z basenu. Gdy nie używasz gogli pływackich, możesz nabawić się nawet zapalenia spojówek. 

Podczas korzystania ze zbiorników otwartych, okulary do wody znacznie zwiększą komfort. Okulary do pływania - jakie więc wybrać?

Okulary pływackie - rodzaje 

Na rynku jest dostępnych mnóstwo modeli okularów pływackich. Różnią się one budową i przeznaczeniem. 

Gogle pływackie miękkie 

Gogle pływackie miękkie przeznaczone są do amatorskiego użytku. Wygoda jest bardzo ważna w przypadku tych modeli. Są one najczęściej polecane na początek przygody z pływaniem. 

Okulary basenowe półtwarde 

Okulary basenowe półtwarde mają szerszy kąt widzenia niż "miękkie". Należy je właściwie dobrać - w innym razie mogą powodować dyskomfort. Ich cechą jeż także wymienny nosek. 

Okulary szwedki 

Okulary szwedki nie są zbyt komfortowe. To modele twarde, dlatego należy je dokładnie dopasować do swoich preferencji. Często nie posiadają uszczelki, a wykonane są tylko z plastiku. 

Inne modele okularów pływackich

W sprzedaży dostępne są także gogle do triathlonu. Oferują one szerokie pole widzenia. Posiadają zazwyczaj grubsze uszczelki, by zamortyzować przypadkowe uderzenie przez innego pływaka. Maski i półmaski także zapewniają bardzo szeroki punkt widzenia. Stosuje się je w otwartych akwenach.

Okulary na basen i otwarte akweny - rodzaje soczewek 

Okulary na basen możemy także podzielić ze względu na rodzaj soczewek. 
  • Okulary z przejrzystymi soczewkami. Modele te przeznaczone są na basen, nie chronią oczu przed światłem słonecznym. 
  • Jakie okulary do pływania wybrać, gdy jest słonecznie? Modele przyciemnione zwiększą komfort użytkowania podczas takich warunków. 
  • Gogle z soczewkami lustrzanymi również przyciemniają. Dodatkowo ograniczają rażące refleksy. 
  • Okulary wodne ze szkłami polaryzacyjnymi. Dzięki specjalnej budowie nie przepuszczają rozbłysków światła. 
  • Gogle fotochromatyczne to dobre okulary do pływania podczas zróżnicowanych warunków oświetleniowych. Gdy słońce zachodzi, soczewka się rozjaśnia, gdy jest słonecznie -  ciemnieje. 
filtr

Okulary do pływania

Cena
od: 0 zł do: 1350.00 zł