Płetwy dla dzieci są akcesoriami, które zapewnią pociechom świetną zabawę w basenie oraz pozwolą im rozwijanie umiejętności pływackich. Te przeznaczone dla najmłodszych wykonywane są z miękkich materiałów, które sprawiają, że ich używanie jest bardzo wygodne i łatwe. Założenie ich na stopy znacznie wzmacnia siłę wykopu nóg w wodzie. Umożliwia to poruszanie się w niej dużo szybciej, a także łatwiejsze doskonalenie techniki poruszania nogami.

Dodatkowo łatwe zwiększenie prędkości sprawia dzieciakom ogromną frajdę, a także zwiększa ich pewność siebie podczas przebywania w basenie. Jest to świetna zachęta do dalszych treningów i rozwijania swoich umiejętności. Taka pomoc ułatwia również przełamanie strachu, na przykład przed pływaniem w głębokiej wodzie.

Poza tym wzmocniona siła wykopów pomaga w udoskonaleniu ustawienia ciała w wodzie. Jest to problem wielu początkujących pływaków, którym trudno jest połączyć jednoczesne płynięcie i utrzymywanie poprawnej formy.

Płetwy będą przydatne także podczas nurkowania. Do takiego treningu przechodzi się po opanowaniu pływania na powierzchni. Jednak poruszanie się pod wodą jest zdecydowanie trudniejsze z powodu oporów wody. Z tego powodu nurkowie powszechnie używają do pomocy płetw. Dlatego przydadzą się one również przy nauce tej umiejętności. Dodatkowa siła wykopów pozwoli zanurzać się szybciej i równie sprawnie wypływać, a także przepływać dłuższe odcinki pod wodą na wstrzymanym oddechu.

Jednak płetwy do pływania dla dzieci to nie tylko treningi i poprawa techniki pływania, ale mogą oznaczać również świetną zabawę. Modele z jedną płetwą zostały zaprojektowane właśnie w tym celu. Są dla dzieci bardzo atrakcyjne wizualnie i przypominają swoim wyglądem ogon syreny lub delfina. Dzięki nim maluchy także mogą płynąć szybciej niż bez ich pomocy, ale przede wszystkim mogą sobie podczas ich używania wyobrażać, że wcielają się w postać z bajki. Ich kupienie jest również bardzo dobrym sposobem zachęcenia pociechy do aktywności fizycznej w wodzie.

filtr

Płetwy dla dzieci