Płetwy krótkie są najczęściej używanymi w basenach podczas treningów pływackich. Powodem, dla którego znajdują zastosowanie, jest to, że pomagają one w nauce optymalnego ułożenia ciała w wodzie oraz poprawnego poruszania się w niej. Wielu początkujących pływaków ma problem z pracą nóg. Podczas pływania odpychają oni nimi wodę w dół zamiast do tyłu.

Założenie płetw, które mocno zwiększają siłę odpychania, znacząco ułatwia naukę tej umiejętności. Dzieje się tak ponieważ po zwiększeniu szybkości płynięcia różnica pomiędzy prawidłowymi a nieprawidłowymi kopnięciami jest dużo łatwiej zauważalna. 

Ważnym czynnikiem jest również posiadanie odpowiedniej mobilności w kostce. Wielu początkujących bez wcześniejszych doświadczeń treningowych ma w niej bardzo ograniczony zakres ruchu, co przekłada się na nieprawidłową technikę poruszania nogami. Założenie płetw wymusza na pływaku lepsze rozciągnięcie tej części ciała i poszerzenie zakresu jej mobilności.

Większa prędkość osiągana podczas treningów w basenie pomaga również w poprawieniu pozycji tułowia i łatwiejszym wyczuciu, jakie ustawienie ciała zapewnia najmniejsze opory podczas pływania. Umożliwia to wręcz intuicyjne dostosowanie jego ustawienia do optymalnej pozycji.

Po zdjęciu płetw te doświadczenia przełożą się na lepszą technikę osiąganą już bez ich pomocy. Inną zaletą, jaką posiadają krótkie płetwy, jest odciążanie ramion. Dlatego w przypadku jakichkolwiek bólów, kontuzji lub przetrenowania umożliwiają kontynuacje treningów skupiających się na pracy nóg i prawidłowym ustawieniu ciała w wodzie. 

Płetwy treningowe krótkie można podzielić w zależności od stopnia twardości na twarde i miękkie. Twarde umożliwiają osiąganie większych prędkości, ale jednocześnie do pływania z nimi wymagana jest odpowiednia siła nóg. Najczęściej polecane są dla pływaków posiadających już pewne doświadczenia treningowe. Dlatego dla osób z mniejszym doświadczeniem prawdopodobnie lepszym wyborem będą modele bardziej miękkie, w których łatwiej będzie im pływać.

filtr

Płetwy krótkie

Cena
od: 0 zł do: 299.99 zł