Rurka czołowa to bardzo przydatne narzędzie do treningu pływackiego. Korzystanie z niej pozwala przyjąć prawidłową pozycję całego ciała. To z kolei przekłada się na bardziej efektywne pływanie, a w konsekwencji na zachowanie energii przez cały dystans. 

Pływanie z rurką czołową 

Na początku możemy czuć się trochę dziwnie. Dlatego powinniśmy zacząć od nauki oddychania. Mając założoną fajkę połóżmy się w wodzie na brzuchu i starajmy się oddychać równomiernie, spokojnie wdychając i wydychając powietrze. Po nabraniu wprawy możemy przystąpić do treningu właściwego.

Rurka czołowa do pływania pozwala doskonalić pływanie kraulem. Podczas treningów tą techniką spróbuj dotknąć dłonią ucha. Ćwiczenie to poprawia rotację ciała i właściwe ułożenie ręki. Aby wyrobić sobie umiejętność pływania na wodach otwartych, możemy spróbować innego ćwiczenia. Przed zanurzeniem ręki w wodzie zatrzymajmy ją na około 3 sekundy w momencie, gdy znajduje się ona przy uchu. To tylko dwa przykłady ćwiczeń z użyciem fajki. 

Fajka czołowa do pływania – budowa 

Jak jest zbudowana fajka czołowa? Posiada ona zwykle uchwyt i pasek do regulacji. Dzięki temu umożliwia precyzyjne dopasowanie do indywidualnych cech anatomicznych.

Przykładem takiego produktu jest Finis Freestyle Snorkel. Producent poleca ją zarówno początkującym, jak i zaawansowanym. Rurka pozwala pływać kraulem bez odwracania głowy. Specjalna konstrukcja zapewnia niższą pozycję głowy, co pozwala na przyjęcie optymalnej pozycji ciała. Fajka posiada uchwyt i regulowany pasek, by dopasowaćjądo każdej wielkości głowy. Może być używana z czepkiem i okularami. 

Rurka czołowa Arena SwimPro ma nieco inną konstrukcję. Jest krótka i dzięki niej można przeprowadzić profesjonalny trening. Producent do rurki dołączył dwa ustniki po to, by każdy mógł wybrać optymalną wielkość. Są one wykonane z hipoalergicznego sylikonu.

Na rynku można znaleźć mnóstwo innych modeli. My polecamy szczególnie rurkę czołoaw Arenarurka Finisczy rurka Tyr Ultralite.
filtr

Rurki czołowe

Cena
od: 0 zł do: 215.00 zł