Łapki do pływania oraz płetwy do pływania to najbardziej popularne sprzęty pływackie na świecie. Mało który pływak potrafi obyć się bez nich. Wiosełka pływackie umożliwiają przeprowadzenie treningu siłowego. Wbrew pozorom, bez nich nie jest to takie proste. Klasyczne ćwiczenia na siłowni nie zwiększają siły w wodzie. Wiosełka treningowe eliminują ten problem.   

Ale „płetwy na ręce” – jak je niektórzy nazywają – mają też inne zadania. Uczą prawidłowej techniki oraz czucia wody. Przykładem dobrego produktu za przyzwoitą cenę są łapki FingerPaddleod Klubben. Mają one uniwersalny rozmiar i zostały stworzone specjalnie do ćwiczeń technicznych w wodzie. Ich ergonomiczny kształt sprawia, że będziemy lepiej pływać każdym stylem. Do treningu techniki znakomicie sprawdzi się także sprzęt amerykańskiej marki Finis. Przykładem jest model Agility. Do doskonalenia kraula polecamy z kolei FinisFreestyler.

Łapki pływackie należy właściwie dobrać, by spełniały swoją funkcję. Jeśli będą za małe, trening nie będzie efektywny. Za duże z kolei mogą doprowadzić do kontuzji. 

Łapki do pływania wzmacniają mięśnie grzbietu, rąk, ramion i pleców pomagając wytworzyć dodatkowy opór. Ich konstrukcja zapewnia nieześlizgiwanie się z dłoni podczas pływania. Łapki mogą też służyć do doskonalenia danej techniki pływania. Wystarczy że dłoń zostanie źle ułożona,a łapka wytworzy od razu większy, wyczuwalny opór. 

Pływanie – jakie mięśnie rozwija? Podczas uprawiania tego sportu pracuje aż 40 mięśni. Dzięki pływaniu angażujesz grzbiet, ramiona, brzuch, pośladki i nogi. Pływanie, albo jak kto woli trening pływacki, pomaga w budowie takich mięśni jak: mięsień prosty i skośny brzucha, lędźwi, piramidowy, biodrowy, klatkowy większy i mniejszy, głęboki i powierzchowny grzbietu, pośladkowy wielki, czworogłowy i dwugłowy uda, trójgłowy łydki, zginacze i prostowniki ramienia, powierzchownie, środkowe i głębokie szyi.Podczas zawodów pływackich w oczy rzucają się szerokie klatki piersiowe. To właśnie zasługa treningu na basenie.

filtr

Łapki do pływania / Wiosełka pływackie

Cena
od: 0 zł do: 145.00 zł