Jeżeli szukasz prostego sposobu na trening, który nie wymaga drogiego sprzętu i który można wykonywać nawet w domu, dobrym rozwiązaniem będą ćwiczenia z wykorzystaniem hantli i obciążników. Jest to forma odpowiednia zarówno dla osób początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Wszystko zależy od doboru ciężaru sprzętu oraz rodzaju wykonywanych ćwiczeń.

Czy trening z hantlami to opcja jedynie dla mężczyzn?

Faktycznie, trening polegający na podnoszeniu ciężarów w celu rozbudowy masy mięśniowej, przypisywany jest głównie panom. Jednak ćwiczenia z hantlami wcale nie muszą być związane z dużym ciężarem. W zależności od celów treningowych możemy wybierać spośród licznych propozycji wykorzystania tych przyrządów. Dla Pań najczęściej zalecane są ćwiczenia z niewielkim obciążeniem, na poziomie od 1 kg do 3 kg, z naciskiem na dużą ilość powtórzeń. Taki rodzaj aktywności w niskim stopniu wzmacnia oraz rozbudowuje mięśnie, natomiast pozwala zachować jędrność i smukłość ciała. Trening z hantlami pomaga również zgubić zbędne kilogramy oraz zredukować ilość tkanki tłuszczowej, gdyż w trakcie jego trwania pracują różne partie mięśniowe. Dzięki wykorzystaniu nawet minimalnego obciążenia, zmuszamy nasze ciało do większego wysiłku niż przy zwykłych ćwiczeniach.

Jakie hantle wybrać?

Przeglądając asortymenty sklepów możemy natrafić na kilka rodzajów hantli. Jednym z nich są hantle winylowe. Jest to rodzaj obciążenia dostępny w najniższych cenach, w wadze najczęściej od 0,5 kg do 5 kg, przeznaczone głównie dla osób początkujących, które wykonują ćwiczenia podstawowe.

Kolejnym typem są hantle gumowe. Wykonane z antypoślizgowego tworzywa, mogą być wykorzystywane do bardziej dynamicznych treningów, w których istotna jest pewność chwytu. Są bardzo odporne na uszkodzenia. Najcięższe z hantli, przeznaczone dla osób zaawansowanych, to hantle poliuretanowe. Spotkać je można najczęściej w klubach fitness oraz na profesjonalnych siłowniach. Używane do ćwiczeń izolowanych, skupionych na konkretnej partii ciała np. barki lub biceps. Ich waga sięga nawet 50 kg.

filtr

Hantle i obciążniki

Cena
od: 0 zł do: 300.00 zł