Odkurzacz do basenu

Sprzątanie i czyszczenie basenu ogrodowego nie musi być żmudne i kłopotliwe. Z pomocą może nam bowiem przyjść odkurzacz basenowy, a nawet robot sprzątający do basenu. 

Jaki odkurzacz do basenu wybrać?

Takie pytanie zadaje sobie wielu użytkowników. Odkurzacze do basenów dzielimy na 3 zasadnicze kategorie: 

Odkurzacze basenowe ręczne

Ręczne odkurzacze do basenu składają się zwykle z tyczki basenowej, szczotki do czyszczenia basenu oraz węża basenowego podłączonego do systemu filtracji przez gniazdo w ścianie basenu lub skimmer.

Odkurzacze do basenu hydrauliczne

Drugi zaś typ to odkurzacze basenowe hydrauliczne - oferujące większy poziom wygody, podłączane są także pod gniazdo ścienne w niecce basenu lub skimmer.

Odkurzacze basenowe automatyczne

Jest to najmniej absorbująca użytkownika grupa urządzeń, czyli automatyczne odkurzacze basenowe - roboty, które czują się jak... ryba w wodzie. Automatyczne odkurzacze do basenu wyposażone są w przewód sterujący/zasilający różnej długości i zasilane są zawsze bezpiecznym napięciem 12-24V. Odkurzacz basenowy automatyczny posiada skrzynkę sterującą, która w zależności od funkcji pozwala nam na ustalenie programu, jego trwania oraz zakresu pracy (czyszczenie ścian niecki, linii brzegowej i oczywiście dna basenu). Wiele modeli odkurzaczy basenowych automatycznych  wyposażonych jest w piloty zdalnego sterowania, w razie gdyby była konieczność doczyszczenia lub ponownego przebiegu po trudno dostępnym lub mocno zabrudzonym fragmencie basenu. Jedyne, co pozostaje w gestii użytkownika, to po wykonanym sprzątaniu wyjęcie urządzenia z wody i opróżnienie kosza filtracyjnego. Automatyczne odkurzacze basenowe dostępne są dla wielu różnych wielkości basenów, a ich cena nie odstrasza już nikogo, kto choć raz miał okazję skorzystać z ich usług. Stąd bardzo pozytywne opinie na temat odkurzaczy basenowych od naszych użytkowników. 

filtr

Odkurzacze do basenu automatyczne i półautomatyczne

Cena
od: 0 zł do: 8790.00 zł

Odkurzacze do basenu


Odkurzanie basenu za pomocą odkurzacza ręcznego może często okazać się najdokładniejsze w trudno dostępnych miejscach lub wszędzie tam, gdzie występuje duże nagromadzenie zanieczyszczeń. Taki manualny proces czyszczenia najlepiej jednak pozostawić jako awaryjny, wynikający z wyższej potrzeby. Zarówno odkurzacze ręczne, jak i hydrauliczne, wymagają określonej mocy pompy obiegowej systemu filtracji. Zalecana przez większość producentów moc to ok. 0,75 kW. Pamiętajmy, że w przypadku odkurzaczy basenowych hydraulicznych i ręcznych, wyłapane z niecki zanieczyszczenia trafiają do filtra basenowego. Może to powodować konieczność częstszego płukania układu. Odkurzacz do basenów ogrodowych najczęściej zda egzamin także w basenach wewnętrznych, jednak konieczna może okazać się wymiana kosza filtracyjnego - dokładność filtracji odkurzacza basenowego wyrażona jest w mikronach (wielkość oczek w siatce filtra odkurzacza) i jest różna w zależności od zastosowań - dokładniejszy wewnątrz, mniej dokładny na zewnątrz. Pamiętajmy także, że napęd odkurzacza do basenu może być przenoszony za pomocą kół lub szczotek PVA lub PVC - wszystko to w zależności od okładziny niecki - obojętne, czy do płytek, mozaiki, folii czy też basenów poliestrowych - kompetentnie pomożemy wybrać odpowiedni model, a dzięki zapleczu serwisowemu szybko w razie czego zdiagnozujemy i naprawimy każdego robota sprzątającego do basenu.