filtr

Wanny Spa

Ogrodowe wanny spa - przydomowa strefa relaksu

Wanny Spa to niewielkie niecki albo baseny, wyposażone w podwodne dysze masujące i powietrzne. Ich głównym zadaniem jest rozluźnienie zmęczonych mięśni i stworzenie komfortowych warunków do wypoczynku. Zbiorniki z funkcją masażu stały się na tyle popularne, że spotyka się je w wielu łazienkach, a nawet ogrodach.

Personalizacja wanien Spa

Minibaseny Spa świetnie integrują się z otoczeniem, dlatego łatwo dopasować je do przyjętego designu wnętrza, zamontować instalację na zewnątrz lub wewnątrz budynku, a także wpuścić wannę w podłoże w całości lub częściowo.

Rodzaje masażu w wannie Spa:

Wanny z hydromasażem zazwyczaj wyposażone są w trzy rodzaje dysz:

  • wodne,
  • powietrzne,
  • wodno-powietrzne (tzw. perełkowe).

Dzięki zamontowanym dyszom woda w wybranych punktach płynie pod zwiększonym ciśnieniem, a dodatkowo system może wzbogacać ją o bąbelki powietrza, które lepiej masują obolałe części ciała. W zależności od modelu producenci montują od 4 do nawet 30 dysz rozmieszczonych równomiernie.

Za obieg wody odpowiada agregat pompowy, który pobiera wodę z wanny i wtłacza ją wtórnym obiegiem do dysz. Dodatkowo, w przypadku wyposażenia wanny Spa w nagrzewnicę, użytkownik ma dostęp do regulacji temperatury wody.

Dodatki do wanny Spa

Podstawową wersję wanny z hydromasażem można łatwo rozbudować o dodatkowe komponenty. Do najczęściej wybieranych udogodnień zalicza się:

  • dodatkowe dysze lub pompa zwiększająca ciśnienie wody,
  • mocniejsza grzałka zapewniająca wyższą temperaturę wody,
  • ergonomiczne uchwyty i wygodne zagłówki,
  • maty antypoślizgowe na podłodze lub stopniu.

Z czego wykonana jest wanna Spa?

Najpopularniejszym materiałem używanym do wytwarzania wanien z hydromasażem jest wysokiej jakości akryl. Droższe modele zazwyczaj są dodatkowo wzmocnione włóknem szklanym lub poliestrem. Takie połączenie materiałów sprawia, że wanna jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, nie przebarwia się, a jej powierzchnia jest przyjemna w dotyku.

W naszym sklepie oferujemy wanny Spa renomowanych producentów. Pomożemy dopasować je do Twoich potrzeb, a jeżeli trzeba, doradzimy w wyborze najlepszego rozwiązania.