filtr

Baseny kanadyjskie

Cena
od: 0 zł do: 23899.00 zł

Czym jest basen kanadyjski?

Kanadyjskie baseny są to baseny skonstruowane w oparciu o stalowe ściany oraz wkład foliowy. Jest to bardzo nowoczesne, solidne oraz ekonomiczne rozwiązanie na które decyduje się coraz więcej osób. Niewielkie koszty budowy to główna cecha, która przyciąga uwagę kupujących. Ponadto jesteśmy w stanie wkopać go w ziemię co sprawia, że wygląda bardzo estetycznie i profesjonalnie. 

Niedrogi basen ogrodowy

Baseny kanadyjskie często wybierane są jako tania wersja basenu wkopywanego. Basen murowany czy nawet poliestrowy może być kilkukrotnie droższy niż basen ze stali. Co lepsze, tańszy basen może mieć taką samą funkcjonalność co te droższe. Jeśli z basenu kanadyjskiego korzystamy w odpowiedni sposób to jego wytrzymałość mierzona jest latami. Jedynym ograniczeniem tego rozwiązania jest kształt niecki, który jest tylko i wyłącznie w kształcie koła lub owalny. Mimo tego jest to opcja warta uwagi, ponieważ jesteśmy w stanie zaoszczędzić pieniądze, które można wydać na dodatkową rozbudowę instalacji ogrodowej.

Jak wygląda montaż basenu kanadyjskiego?

W pierwszej chwili kiedy zobaczymy instrukcję zestawu z basenem kanadyjskim stwierdzimy, że jest to bardzo dużo pracy i nie podołamy. To prawda, że montaż nie sprowadza się do nadmuchania i wypełnienia wodą. Nie jest to jednak tak skomplikowane jak w pierwszej chwili się wydaje. Jeśli wszystkie czynności będziemy robić starannie to nie będziemy musieli poświęcać dodatkowego czasu na ewentualne poprawki, a sam montaż będzie okazją do spędzenia miłego popołudnia ze szwagrem. Pierwszym krokiem przed samym montażem to przeczytanie całej instrukcji w celu uniknięcia późniejszych konsternacji.

Gdzie postawić basen?

Rozmieszczenie basenu w dobrym miejscu to wbrew pozorom jedna z najważniejszych czynności. Konstrukcja przeznaczona jest do instalacji na płaskim i stabilnym gruncie. Podłoże musi być bardzo starannie przygotowane i wymierzone pod basen. Do tego będzie nam potrzebna między innymi geowłóknina, która posłuży jako podkład.

Mamy miejsce, co dalej?

Pierwszym krokiem, który należy wykonać jest to sprawdzenie czy mamy wszystkie elementy naszej układanki i czy nie są uszkodzone. Później zgodnie z instrukcją należy wykonywać wszystkie czynności. Każdy basen ma swoje indywidualne kroki postępowania, ale sprowadza się to we wszystkich modelach do postawienia ścian oraz wypełnienia basenu wkładem foliowym. Gdy uda nam się złożyć całą konstrukcję to możemy przystąpić do instalacji podzespołów basenowych takich jak np. zestaw filtracyjny. 

Jak dbać o basen kanadyjski?

Basen typu kanadyjskiego jest dość prosty w obsłudze i nie wymaga wielu czynności sprawiających problemy. Tak jak w przypadku wszystkich basenów podstawową czynnością jest dbanie o prawidłowe parametry wody. Wartość pH powinna mieścić się w zakresie od 7,0 do 7,4. Zawartość chloru nie powinna być wyższa niż 0,3 mg na litr wody basenowej. Korygowanie tych parametrów możliwe jest za pomocą odpowiedniej chemii basenowej.

Samo czyszczenie nie jest zbyt skomplikowane. Zazwyczaj wystarczy nam jedna uniwersalna tyczka, która obsłuży wiele końcówek służących do wyławiania zanieczyszczeń czy sprzątania ścian i dna. Dla osób bardziej wymagających zaleca się sprzątanie za pomocą automatu. Jeżdżący odkurzacz automatyczny jest w stanie oczyścić cały basen z wszelkiego rodzaju brudów osadzających się na ścianach jak i na dnie. Nowoczesne urządzenia są w stanie wyczyścić basen zdalnie przy użyciu aplikacji w telefonie. 

Jeśli nasz wkład foliowy uszkodzi się podczas niewłaściwego użytkowania to nie musimy kupować całego basenu. Możliwa jest wymiana samej folii wewnątrz niecki co oszczędzi nam kilkaset lub kilka tysięcy złotych.