Podgrzewacz wody do basenu – jak wybrać najlepszy?

Podgrzewacz wody do basenu na prąd to niezłe rozwiązanie. Jest tani w zakupie, ale jego eksploatacja jest już droższa. Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Grzałka do basenu to bardzo popularne i skuteczne rozwiązanie. Aby dobrze działała, należy odpowiednio dobrać jej moc. Producenci zawsze ją podają. Bardzo często ten sam model sprzedawany jest w różnych wariantach, właśnie w zależności od mocy.

Z uwagi na wysokie koszty eksploatacji, grzałki do basenów ogrodowych wykorzystywane są w małych basenach i wannach SPA. Należy pamiętać, że niektóre z nich wymagają prądu trójfazowego. Oznacza to, że do ich zasilania będziemy potrzebować napięcia 380 V. Mniejsze urządzenia produkowane są zwykle w wersji na 230 V.   


Jak działa grzałka basenowa?

Grzałka basenowa ma bardzo prostą konstrukcję. Zbudowana jest podobnie jak wymiennik ciepła, tyle że zamiast wężownicy w podgrzewaczu jest element grzejny. Grzałka zasilana jest prądem elektrycznym i zamienia go na energię cieplną. Działa bardzo podobnie do starych grzałek turystycznych, które służyły do podgrzewania wody. Oczywiście te basenowe są bardziej skomplikowane, ale zasada działania jest bardzo podobna.

O czym należy pamiętać, wybierając elektryczny podgrzewacz do basenu?

 Poza wspomnianą mocą trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest grzałka. Jeśli basen jest wyposażony w elektrolizę soli, powinna być ona zbudowana z tytanu lub stali kwasoodpornej. To najlepsze materiały do stosowania w takich warunkach. Ich największą zaletą jest to, że nie korodują. W przypadku stosowania chlorowania jako metody uzdatniania wystarczy „zwykła” stal.

Obecne modele grzałek basenowych wyposażone są w rozbudowane funkcje regulacyjne. Najprostsze z nich mają pokrętło regulacyjne do temperatury wody, najbardziej skomplikowane – wyświetlacz, pokazujący temperatury aktualną i zadaną oraz czas pracy.  


filtr

Podgrzewacze i grzałki do basenu

Cena
od: 0 zł do: 5015.00 zł