Ile prądu zużywają basenowe pompy ciepła?

Jest to zdecydowanie najmniejsza ilość energii pobieranej w porównaniu do reszty metod ogrzewania wody. Najlepsze modele pomp ciepła zużyją 1 kilowat energii, a są w stanie oddać nawet 9 kilowatów. Warto jednak zaznaczyć, że pompa ciepła w instalacji basenowej nie jest samowystarczalna. Do jej pracy potrzebna jest pompa obiegowa, która pobiera stałą ilość prądu. Koszty energii tego urządzenia można jednak zniwelować instalacją fotowoltaiczną. W takim systemie oszczędzamy bardzo dużo na kosztach energii, a Nasz basen jest bardzo wydajną, eko instalacją.

filtr

Pompy ciepła do basenu

Cena
od: 0 zł do: 20800.00 zł

Pompy ciepła do basenu - ciesz się najlepszą temperaturą wody

Prywatny basen to ciekawy sposób na to, aby uczynić ze swojego życia prawdziwą ostoję luksusu. Nie ma nic lepszego niż zrelaksowanie się w swoim własnym basenie, który zamontowało się w ogrodzie albo w zadaszonej części domu. Aby w pełni komfortowo z niego korzystać, ciesząc się zawsze bardzo ciepłą i przyjemną woda, warto zainwestować w pompy ciepła do basenów ogrodowych. Tego rodzaju elektryczne urządzenie przy pomocy specjalnego wymiennika przekazuje ciepło z otoczenia prosto do wody. Jest ono dużo skuteczniejsze niż typowe podgrzewacze czy technologie solarne, które nie pozwalają na odpowiednie ogrzanie wody przy zachmurzonej pogodzie. Ogrzewanie basenu pompą ciepła nie jest związane z bardzo wysokim poborem energii energetycznej - jest to komfortowa, optymalna i oszczędna forma przygotowania wody w swoim basenie do ożywczej kąpieli w przyjemnych warunkach.

Basenowa pompa ciepła - ceny i opinie

Pompa ciepła do ogrzewania wody kojarzy się niektórym z bardzo wysokimi cenami. Sprzęt, który ma wiele trybów pracy, jest bardzo cichy i potrafi pracować w temperaturze poniżej -10 stopni Celsjusza, rzeczywiście nie należy do tanich, jednak solidne modele wyposażone w standardowe opcje są dostępne w rozsądnych cenach. Basenowe pompy ciepła chwalone są nie tylko z powodu możliwości szybkiego podgrzania wody, ale także sprawnego jej ochłodzenia, co szczególnie przyda się podczas upałów czy w przypadku basenów przykrytych dachem, które szybko się nagrzewają. Użytkownicy tego rodzaju podgrzewaczy do wody zwracają także uwagę na to, że nie są one zbyt energochłonne, przez co nie generują wysokich rachunków za prąd.

Pompa ciepła do ogrzewania wody - o czym należy pamiętać?

Podstawową kwestią jest odpowiednie ustawienie basenowej pompy ciepła - nie może być ona zamontowana w miejscu bez zadaszenia, ponieważ deszcz mógłby ją uszkodzić. Także potrzebny jest jej swobodny dopływ powietrza, aby nie doszło do jej przegrzania. Warto zwrócić uwagę na wymiennik, który znajduje się w każdej pompie ciepła - powinien być on wykonany z jak najmocniejszego materiału, który jest odporny na korozję, co szczególnie przyda się przy basenach, które wykorzystują do filtracji i dezynfekcji wody elektrolizę soli. W takim przypadku odpowiedni będzie tytanowy wymiennik ciepła. Pompa powinna być także zamontowana na bypassie, czyli odejściu, o czym warto pomyśleć przed rozpoczęciem budowy basenu, aby nie musieć po jego wykończeniu odkopywać instalacji hydraulicznej prowadzącej do niecki.

Jeśli masz ochotę kąpać się w swoim prywatnym basenie, w którym zawsze panuje przyjazna temperatura, postaw na pompę ciepła, która jest łatwa w obsłudze oraz pobiera niewiele energii elektrycznej.