Czyszczenie basenu – nie tylko odkurzacz basenowy, ale też akcesoria

Czysty basen to nie tylko kwestia higieny, ale także prawa. Rozporządzenie Ministra Zdrowia jasno określa, jakie parametry powinna mieć woda w basenie.

W akcie prawnym wymienione są konkretne właściwości fizykochemiczne wody. Ustawodawca określił również wymagania bakteriologiczne oraz częstotliwość dokonywania pomiarów. W przepisach zapisano także, jakim analizom powinna być poddawana woda i określono urządzenia, które służą do pomiarów. Odkurzanie basenu jest warunkiem koniecznym, by woda miała odpowiednie parametry. Ale potrzebne są też inne akcesoria.  


Odkurzacz do basenu publicznego

Czyszczenie dna basenu umożliwia odkurzacz basenowy. Zaawansowane modele to prawdziwe „kombajny”. Wszystkie cztery koła są napędzane, a urządzenia obsługiwane są za pomocą pilota, który przypomina pada do konsoli. Przykładem takiego modelu jest Hexagone Chrono MP3

Jak działa odkurzacz do basenu? 

Pilot zdalnego sterowania ma wbudowany żyroskop – ruchy nadgarstka odwzorowywane są przez urządzenie. Cechą odkurzacza jest, że pokonuje przeszkody w niecce. 

Odkurzacz basenowy automatyczny – czym wspomóc jego działanie?

Sam odkurzacz do basenu nie jest w stanie zapewnić czystość wody. Dlatego jego pracę wspomagają akcesoria do czyszczenia basenu:

  • siatki powierzchniowe do zabrudzeń

  • siatki denne

  • szczotki ręczne do czyszczenia linii wody

  • tyczki do przymocowania siatek

Utrzymanie parametrów wody na właściwym poziomie możliwe jest, dzięki zastosowaniu chemii. W zależności od wody stosuje się:

  • korektory pH

  • płyny przeciwko rozwojowi glonów

  • specjalne płyny do dezynfekcji wody basenowej

Wszystkie te akcesoria można znaleźć w kategorii Czyszczenie i odkurzacze do basenów publicznych i pływalni.