Wyposażenie basenów

Baseny publiczne w Polsce wyrastają jak grzyby po deszczu. Nikt nie jest w stanie policzyć, ile ich jest. Pewne jest, że przynajmniej dwa z nich będą rekordowe w skali Europy.  

Park of Poland ma być największym zadaszonym aquaparkiem na Starym Kontynencie. Inwestycja powstaje w pobliżu podwarszawskiego Mszczonowa. W  środku będzie miejsce dla 30 zjeżdżalni, w tym najdłuższej w Europie. Cała inwestycja ma kosztować 150 milionów euro. Powierzchnia parku będzie miała 67000 metrów kwadratowych.

W tej samej miejscowości powstaje najgłębszy basen na świecie. Specjalnie zaprojektowana tuba będzie miała głębokość 44 metrów. To o 5 metrów więcej niż dotychczasowy rekordzista – obiekt Y-40 we Włoszech.  


Akcesoria basenowe

Akcesoria basenowe są niezbędne na pływalniach i basenach publicznych. Mogą być one przechowywane na dedykowanych regałach na sprzęt basenowy. Taki mebel pozwala uporządkować np. piłki do wody, „makarony” i deski pływackie. Półka basenowa typu „gołębnik” pomieści ręczniki basenowe.

Basen publiczny powinien być wyposażony także w akcesoria, które pomagają osobom niepełnosprawnym w korzystaniu z pływalni. Należą do nich na przykład pasy wypornościowe, kołnierze i kamizelki. Dzięki specjalnym uchwytom i poręczom pływacy mogą łatwiej wyjść z basenu.  

   

Wszystko do basenu

Szatnia musi być wyposażona w szafki na odzież i ławki, które są pomocne podczas przebierania. Wieszaki umożliwiają zawieszanie części odzieży, a suszarki pozwalają wysuszyć włosy po skorzystaniu z basenu.

Wyposażenie basenów pływackich obejmuje także sprzęt, który pomaga osobom niepełnosprawnym w korzystaniu z pływalni. Dlatego każdy większy obiekt powinien być wyposażony w podnośniki dla niepełnosprawnych czy specjalny wózek, z którego można korzystać na basenie.

Ale wyposażenie basenów to także sprzęt ratowniczy WOPR. To dzięki niemu można ratować tonącym życie. Koła ratunkowe, specjalne nosze i bojki są czasami niezbędne. Życzymy, by wyposażenie basenów kąpielowych tego typu było jak najrzadziej wykorzystywane.


filtr

Wyposażenie basenu

Cena
od: 0 zł do: 44900.00 zł