Integracja sensoryczna

Integracja sensoryczna - sprzęt i pomoce do SI

Obecnie coraz ciężej spotkać przedszkole czy szkołę podstawową bez kącika do integracji sensorycznej. Przekłada się to również na wzrost świadomości rodziców na temat samej integracji sensorycznej oraz tego jak istotną rolę pełni w prawidłowym rozwoju dziecka. Wzrost popularności integracji sensorycznej przekłada się na inwestycje gmin i powiatów w swoje własne centra integracji sensorycznej. 
Wychodząc na przeciw naszym klientom, którzy poszukują pomocy do SI przygotowaliśmy szeroką ofertę sprzętu do integracji sensorycznej. 

Jaki wybrać sprzęt do integracji sensorycznej ? 

Zaburzenia integracji sensorycznej polegają na problemach w syntezie bodźców z różnych zmysłów jedną spójną całość. Dzieci w trakcie terapii integracji sensorycznej pracują nad prawidłowym rozumieniem bodźców wzrokowych, dotykowych, słuchowych oraz węchowych i smakowych. Do terapii zaburzeń sensorycznych jest wiele ciekawych pomocy, ale które akcesoria do integracji sensorycznej będą najlepsze. Wybierając zabawki do integracji sensorycznej warto zwrócić na to, aby miały ciekawe kolory oraz faktury, które zainteresują dziecko oraz pomogą rozwijać kreatywność. Nie można zapomnieć też o tym, aby sprzęt do SI był bezpieczny. Zwłaszcza decydując się na podwieszany sprzęt do integracji sensorycznej warto sprawdzić atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. 

Integracja sensoryczna i pomoce do SI - sklep online

Integracja sensoryczna ( ang. Sensory Integration) to zyskująca na popularności metoda pracy z dziećmi. Wspiera ona emocjonalny jak i fizyczny rozwój dziecka oraz pomaga w przypadku zaburzeń sensorycznych. Terapia integracji sensorycznej jest wskazana, gdy pojawiają się u dziecka trudności w rozpoznawaniu i reagowaniu na bodźce zewnętrzne. 

Sprzęt do integracji sensorycznej 

Profesjonalne pomoce do SI to ważny element warsztatu każdego terapeuty. Również odpowiedni sprzęt terapeutyczny ułatwi pracę wychowawców w przedszkolach oraz szkołach. Wysokiej jakości pomoce do integracji sensorycznej są zaprojektowane przez specjalistów w zakresie integracji sensorycznej, dobrze dobrany sprzęt zachęca dzieci do pracy. Warto zaopatrzyć się w sprzęt do integracji sensorycznej, który będzie atrakcyjny dla dzieci oraz rozwijał konkretne zdolności nad którymi chcemy pracować.