filtr

Gimnastyka dziecięca

Cena
od: 0 zł do: 13200.00 zł

Wyposażenie przedszkola - gimnastyka dziecięca. 

W integracji sensorycznej istotny jest rozwój umiejętności motorycznych. Aktywność fizyczna, oprócz zabawy i produkcji dużej ilości endorfin, może być także efektywną pracą nad koordynacją ruchową, świadomością ciała oraz ćwiczeniami sensomotorycznymi. Właściwe wyposażenie przedszkola w sprzęt sportowy dla dzieci sprawi, że maluchy już od najmłodszych lat będą mogły rozwijać wspomniane umiejętności.

Sprzęt sportowy dla dzieci

Podstawowe wyposażenie sali gimnastycznej obejmuje różnego rodzaju drabinki, huśtawki oraz trapez. Chcąc postawić na oryginalne formy aranżacji przestrzeni sportowej dla dzieci, warto wybrać tor gimnastyczny składający się  między innymi z podstaw do balansowania oraz desek równoważnych. Ciekawym przyrządem jest także trampolina oraz pochylnia. Sprzęt sportowy dla dzieci urozmaica zajęcia ruchowe zarówno w placówkach edukacyjnych, jak i ośrodkach rehabilitacyjnych. Te same akcesoria mogą znaleźć zastosowanie przede wszystkim w wyposażeniu przedszkola, szkoły oraz innych pomieszczeń wewnętrznych bądź placów zabaw na świeżym powietrzu. To elementy wykonane z wytrzymałych materiałów, które wpływają na solidność całej konstrukcji oraz odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy działanie warunków atmosferycznych.

Duża motoryka - ćwiczenia i rozwój 

Specjalistyczny sprzęt do przedszkola, szkoły, sali gimnastycznej czy ośrodków terapeutycznych i rehabilitacyjnych pomaga w rozwoju dużej motoryki. Ponadto sprzęt sportowy:

  • pomaga w trenowaniu równowagi,
  • pobudza do aktywności fizycznej,
  • zwiększa kreatywność,
  • rozwija umiejętności sensomotoryczne,
  • ma zastosowanie w zabawie, gimnastyce, rytmice i terapii,
  • zwiększa świadomość ciała

i wiele innych!

Można wybrać także mniejsze akcesoria, takie jak chusty do rytmiki, kolorowe ringi, letnie narty, woreczki gimnastyczne oraz inne elementy do ćwiczeń sportowych. Wszystkie z nich przydadzą się do wybranych zajęć z aktywności fizycznej dla każdej grupy wiekowej.