filtr

Jeździki dla dzieci

Cena
od: 0 zł do: 570.00 zł

Jeździki dla dzieci

Dziecko stopniowo uczy się chodzić. Jest to działanie wieloetapowe, które można wspomagać i stymulować na przykład poprzez jeździki dla dzieci. W obecnie tak szerokiej ofercie dostępnych zabawek ważne jest, aby rodzic wybierał te, które nie tylko bawią, ale też uczą. W prawidłowym rozwoju dziecka - już od wieku niemowlęcego - bardzo istotne jest podejście sensoryczne do wychowania oraz wszelkich zabaw ruchowych. Jeździki mają ogromne znaczenie przy nauce chodzenia, ale też wzmacniają mięśnie oraz wymuszają prawidłową postawę, dlatego warto wybrać to akcesorium dla dzieci z naszej oferty.

Samochodziki do odpychania czy chodziki dla dzieci - co wybrać?

Większość maluchów zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki około pierwszego roku życia, dlatego tak częstym prezentem z tej okazji jest jeździk na roczek. Wiek dziecka jak najbardziej ma znaczenie przy wyborze odpowiedniego akcesorium, gdyż jest ono dostosowane do potrzeb rozwojowych i sensorycznych malucha. Samochodzik dla dzieci do odpychania są przeznaczone dla młodszych dzieci niż na przykład koordonka, w której zakochają się starszaki. Na co więc zwrócić uwagę przy wybieraniu jeździka dla dziecka?

Wiek dziecka - jest to kluczowa sprawa, gdyż każdy etap rozwoju jest inny. Dostosowane są do niego różnego typu zabawki, które mają nie tylko bawić, ale przede wszystkim uczyć. Dla maluchów wybierać będziemy zabawki sensoryczne, które edukują i zaciekawiają poprzez dotyk i wzrok. Takie zabawki bardzo korzystnie wpływają na ogólny rozwój dziecka, pobudzają jego zainteresowanie otaczającym go światem, umożliwiają poznawanie go przez dotyk, poprawiają motorykę i koordynację, rozbudzają w dziecku kreatywność oraz manualne zdolności. Dlatego zabawki dostosowane do wieku będą się od siebie odmienne - nie tylko wyglądem, ale też gadżetami i formą. Chodziki dla dzieci będą różnił się od jeździka dla 3 latka pod każdym względem. 

Wygląd i płeć - o ile dla niemowlaka nie jest ważny sprecyzowany kolor, to dla 3-4 latka już tak. Starsze dzieci mają już swoje określone gusta - co innego też będzie lubiła dziewczynka, a co innego chłopiec. Chłopcy chętniej wybiorą pociąg, karetkę, wóz policyjny lub każdy inny samochód odpychany nogami. Dziewczynki natomiast lubują się w kucykach, ładnych autach lub popychaczach dla dzieci

Jakość - to bardzo ważna cecha, na którą powinno się zwracać uwagę przy każdej zabawce, którą zakupuje się do dziecka. Na naszej stronie znaleźć można jeździki posiadające atesty, które są gwarancją bezpieczeństwa. Wykonane są również z wytrzymałych, ekologicznych i niezagrażających zdrowiu dziecka materiałów, które gwarantują także długoletnie użytkowanie odpychacza, jeździka lub koordonki. 

Dziecko, dzięki odpychaczom i jeździkom, uczy się koordynacji ruchowej, stawia pierwsze samodzielne kroki, wzmacnia mięśnie, ale i stabilizuje swoją postawę. Przy tym wszystkim ma możliwość poznawania otaczającej go przestrzeni - poprzez swobodne przemieszczanie się. Jeździk dla dzieci łączy zabawę z edukacją i ruchową aktywnością. Zapraszamy więc do zakupu tej funkcjonalnej zabawki dla swojego dziecka.