filtr

Plac Zabaw

Cena
od: 0 zł do: 6413.00 zł

Suchy basen z piłeczkami lub kulkami

Suche baseny były dotąd znane z różnego rodzaju sal zabaw lub wesołych miasteczek. Teraz suchy basen, który zamiast wodą, wypełniony jest kolorowymi piłeczkami lub kulkami, może znaleźć się również w Twoim domu! To idealna atrakcja dla każdego dziecka, która nie tylko bawi, ale również uczy. Wpływa bowiem na rozwój umiejętności sensomotorycznych, pobudza ciekawość malucha i uczy je kształtów, kolorów i świadomości własnego ciała. 

Basen z piłeczkami i kulkami

Fenomen tzw. “suchych” basenów narodził się już wiele lat temu, jednak dopiero od kilku lat na rynku można znaleźć mniejsze baseniki do zastosowania w domu. Obecnie stanowią one przede wszystkim centrum świetnej zabawy. Suchy basen okazał się jednak dobrą metodą leczenia zaburzeń integracji sensorycznej. Wpływa bowiem na wiele zmysłów dziecka. Nadwrażliwość na dotyk, problemy z oceną odległości czy trudności z koordynacją i wyczuciem własnego ciała mogą być w stopniowy sposób zwalczane właśnie przez zabawę w suchym basenie. 

Jedną z najważniejszych czynności w wykorzystaniu suchego basenu są odpowiednie wrażenia dotykowe. Zabawa w kulkach lub piłeczkach wiąże się zatem między innymi z:

  • rozwojem umiejętności manualnych,
  • relaksem i ukojeniem pracy mięśni,
  • ćwiczeniami koordynacji wzrokowo-ruchowej,
  • umiejętnością rozpoznawania kolorów.

Jaki wybrać suchy basen - duży czy mały?

Rozmiar suchego basenu zależy od wielkości pomieszczenia, w którym ma się znajdować. Duży suchy basen z pewnością sprawdzi się w większych pokojach dziecięcych, przedszkolach, ośrodkach rehabilitacyjno-terapeutycznych, a także na otwartej przestrzeni: na ogrodzie lub placu zabaw. Suchy basen o dużej powierzchni pozwala na rozwój wyżej wymienionych umiejętności, a do tego uczy współpracy pomiędzy dziećmi i integruje je ze sobą. Warto wybrać suchy basen z kulkami lub piłeczkami odpowiadający na potrzeby maluchów, które będą się w nim bawić. Ta jedna atrakcja może przynieść tyle korzyści i radości oraz urozmaicać codzienną zabawę i zajęcia terapeutyczne.