filtr

Sala doświadczania świata - terapia Snoezelen

Cena
od: 0 zł do: 12915.00 zł

Sala doświadczania świata - terapia Snoezelen 


Jednym ze skutecznych sposobów na terapię dla dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej jest spędzenie czasu w sali doświadczania świata. Proces nazywany jest terapią lub metodą Snoezelen, a techniki stosowane w ramach tych działań pozwalają na sensoryczną aktywizację dzieci i rozwijanie ich zmysłów. Pierwsza sala doświadczania świata powstała w 1978 roku w ośrodku dla osób upośledzonych umysłowo. 

Odpowiednio dobrany sprzęt do integracji sensorycznej umożliwia: 
  • naukę poprzez zabawę,
  • ćwiczenia sensomotoryczne,
  • rozwój koordynacji ruchowej i świadomości ciała,
  • pobudzenie kreatywności i wyobraźni,
  • wzmocnienie wrażeń dostarczanych przez zmysły.

Wyposażenie sali doświadczania świata

Istotą sal doświadczania świata i terapii Snoezelen jest ostrożne poznawanie otoczenia oraz możliwość odbierania nowych bodźców, wzbogacania doświadczeń i przyjemne spędzenie czasu w atmosferze akceptacji. Wyposażenie tego typu przestrzeni powinno zatem obejmować przyrządy, akcesoria oraz zabawki, które stymulują zmysły, ale nie przytłaczają ich. Stawia się przy tym na kolorowe maty, lusterka, podświetlane tablice i panele, projektor, ścianę bąbelkową czy świetliste sześciany. 

Kolorowe płytki i panele sensoryczne

Sala doświadczania świata wyposażona w kolorowe płytki sensoryczne na pewno sprawi dzieciom mnóstwo radości. Mogą one po nich chodzić, skakać, tańczyć, a także naciskać je, żeby zmienić wzory na powierzchni. Wewnątrz każdej płytki znajduje się bowiem barwnik, który przekształca kolorowy wzór pod wpływem dotyku. W skuteczny sposób pobudzają one kreatywność i wprowadzają odrobinę magii do każdego wnętrza. Panele sensoryczne są bardzo wytrzymałe i stanowią również świetny element wyposażenia sali doświadczania świata. 

Przy aranżacji sali terapeutycznej trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim potrzeby dzieci, które będą w niej przebywały. Asortyment naszego sklepu internetowego idealnie nada się zarówno do domu, jak i przedszkola, szkoły czy specjalistycznych ośrodków terapeutycznych.