filtr

Ścieżki sensoryczne i zabawki do ćwiczenia równowagi

Cena
od: 0 zł do: 6413.00 zł

Zabawki do ćwiczenia równowagi i balansowania

Proces przetwarzania bodźców sensorycznych ułatwiają różnego rodzaju zabawki i akcesoria do ćwiczenia równowagi oraz balansowania. Żeby w skuteczny sposób złagodzić skutki zaburzeń integracji sensorycznej, coraz częściej wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt w bardzo przyjaznej dla dziecka formie. Zabawki do ćwiczenia równowagi oraz balansowania wpływają między innymi na:

  • rozwój umiejętności motorycznych i równoważnych,
  • komfortową i bezpieczną zabawę,
  • stymulację układu proprioceptywnego.

Szczególnie ważny w integracji sensorycznej jest ostatni podpunkt. Proprioceptory znajdują się w mięśniach, stawach, ścięgnach, oczach i uszach oraz dostarczają mózgowi informację o tym, co robi człowiek - czy porusza się, stoi, albo gdzie znajduje się w przestrzeni. To istotne ze względu na kształtowanie schematu ciała oraz ma wpływ na proces kontrolowania i planowania ruchu. 

Ciekawe zabawki do ćwiczenia równowagi

Urządzenia przeznaczone do rehabilitacji bądź terapii ruchowej nie muszą być nudne! Ważne, by były funkcjonalne, ale w skuteczny sposób zachęcają one do zabawy poprzez swój wygląd. Oryginalnym rozwiązaniem jest zatem inwestycja w kolorową ścieżkę równoważną do wszechstronnego zastosowania, deskę do balansowania wyglądającą jak skorupa żółwia, olbrzymie półkule o różnych rozmiarach, powietrzny dysk lub różnego rodzaju jeździki-deskorolki dla dzieci. Dużą popularnością cieszą się również letnie narty, szczudła, wirujące stożki do kołysania, góra do wspinaczki i wiele innych - wszystkie z nich pomagają w doskonaleniu utrzymywania równowagi. Zabawki równoważne nie tylko świetnie stymulują zmysł dotyku oraz rozwijają procesy układu proprioceptywnego, ale poza tym dostarczają dzieciom dużo frajdy i ekscytacji. 

Warto zainwestować w bezpieczne i sprawdzone rozwiązania - jeśli znajdujesz się na tej stronie, to znaczy, że to najlepszy wybór! Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą na zabawki do balansowania i ćwiczenia równowagi stosowane zarówno w domach, jak i przedszkolach, szkołach oraz różnego rodzaju salach zabaw czy ośrodkach terapeutycznych.