filtr

Zabawki sensoryczne dla dzieci

Cena
od: 0 zł do: 1929.00 zł

Zabawki sensoryczne dla dzieci

Rozwój i zabawa mogą iść w parze! Zabawki sensoryczne pomagają w rozwoju poszczególnych zmysłów dziecka i prawidłowemu odbieraniu bodźców. Integracja sensoryczna rozpoczyna się już w okresie płodowym. Ćwiczenia SI są potrzebne po to, żeby wszystkie rozwijające się zmysły dobrze ze sobą współpracowały. Pomagają stymulować układ przedsionkowo-proprioceptywny oraz receptory słuchu, wzroku, węchu i dotyku.

Rodzaje zabawek sensorycznych

Ze względu na zróżnicowane potrzeby dzieci, zabawki sensoryczne dla niemowląt, dzieci niepełnosprawnych czy starszych maluchów, są podzielone na kilka kategorii. To akcesoria stymulujące poszczególne zmysły, a także uczące dodatkowych umiejętności: logicznego myślenia, pracy w grupie, rozpoznawanie kolorów i kształtów oraz wiele innych.

Drewniane zabawki sensoryczne

Jednym z najpopularniejszych materiałów, z jakiego wykonuje się zabawki sensoryczne, jest drewno. Są one wówczas wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i solidne. Mogą służyć dziecku do zabawy przez wiele lat. Co więcej, materiał jest bezpieczny nawet dla małych dzieci. 

Klocki w różnych kształtach.

Klocki nie muszą się kojarzyć tylko z popularnymi kolorowymi elementami. Mogą to być klocki konstrukcyjne, kamienie rzeczne, tęczowe kwadraty lub łuki, a także klocki z wypełnieniem (we wnętrzu może znajdować się kolorowy piasek, płyn, brokat czy różnego rodzaju koraliki). To głównie różnorodne wielościany wykonane albo z drewna, albo z tworzywa sztucznego. Pomagają one w rozwijaniu zdolności przestrzennych oraz kreatywności malucha. 

Puzzle i układanki

Nasz sklep posiada w asortymencie zabawki sensoryczne wspierające zabawę, integrację oraz rozwój na każdy możliwy sposób. Różnego rodzaju puzzle i układanki dostępne w asortymencie są atrakcyjnymi i kolorowymi zabawkami, które wspierają:

  • rozwój małej motoryki, 
  • naukę kolorów i kształtów, 
  • umiejętność logicznego myślenia,
  • uczą cierpliwości.

Oferta obejmuje także zabawki do ćwiczeń logopedycznych, małe przyrządy rozwijające koordynację ruchową i świadomość ciała, a także elementy urozmaicające codzienną zabawę, rehabilitację czy terapię. Produkty idealnie nadają się do domu, przedszkola oraz szkoły.