filtr

Piłki do siedzenia

Cena
od: 0 zł do: 259.00 zł

Piłka do siedzenia przy biurku 

Siedząc za biurkiem, przed komputerem czy też przy jadalnym stole większość z nas nie zwraca uwagi na swoją postawę. Praca naszych mięśni zostaje wyłączona, a my sami przyjmujemy pozycje zgodną z kształtem krzesła lub fotela, na którym właśnie spoczywamy. Czy zatem nazwa "aktywne siedzenie" jest nazwą przypadkową? Otóż nie, bowiem przez aktywne siedzenie należy rozumieć taki sposób siedzenia, który uruchamia mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Prawidłowa postawa jest możliwa tylko i wyłącznie dzięki przyjęciu odpowiedniej pozycji. Ważne jest, aby usiąść do końca naszego siedziska, a następnie oprzeć ciężar naszego ciała nie na kości krzyżowej, tylko guzach kulszowych.


Piłka do siedzenia oraz klin do siedzenia, dysk sensoryczny, poduszka lędźwiowa czy wałek z wypustkami to przyrządy, które znajdą Państwo w naszym sklepie.

 Prawidłowe siedzenie na krześle nie jest wcale takie proste. Mając jednak w swoim mieszkaniu specjalistyczne wyposażenie, stanie się ono dużo łatwiejsze, a przede wszystkim bezpieczne dla naszego zdrowia i kręgosłupa. Co więcej, często pojawiający się ból miednicy przy siedzeniu z pewnością ustąpi w wyniku regularnego używania akcesoriów przeznaczonych do aktywnego siedzenia.

Dlaczego warto używać piłki do siedzenia ? 

Długotrwałe siedzenie za biurkiem jest najczęstszą przyczyną wad postawy. Jeśli nie chcemy nieustannie myśleć o tym, jak aktywnie siedzieć, niezwykle pomocna w tym zakresie będzie piłka do siedzenia przy biurku. Piłki do siedzenia dostępne na naszej stronie posiadają specjalne wypustki, które ułatwiają zachowanie równowagi, co oczywiście przekłada się na większą stabilność. Prawidłowa postawa przy biurku i wzmocnienie mięśni głębokich to tylko niektóre zalety, jakie wiążą się z posiadaniem w swoim biurze takiego sprzętu. Poduszka lędźwiowa oraz wałek z wypustkami na kark i plecy to również przyrządy, które pozwolą na utrzymanie kręgosłupa w naturalnej i bezpiecznej dla zdrowia pozycji jak i ułatwi to również walkę z bólem miednicy przy siedzeniu.

Dostępne na wielu siłowniach, salach fitness czy przychodniach rehabilitacyjnych dyski sensoryczne to natomiast doskonały sprzęt do wielu ćwiczeń w różnych pozycjach. Pozwala on usprawnić naszą motorykę, równowagę oraz koordynację ruchową, a także jest regularnie wykorzystywany przy zabiegach rehabilitacyjnych. 

Wyposażenie naszego sklepu internetowego pochodzi od znanych producentów sprzętu sportowego oraz fizjoterapeutycznego, takich jak LedraPlastic oraz Gymnic, których produkty cechuje wysoka jakość wykonania oraz ponadprzeciętna wytrzymałość. Zachęcamy zatem do zapoznania się z pełną ofertą sprzętów pomocnych w aktywnym siedzeniu, dostępnych w naszym sklepie.