filtr

Piłki i fasolki

Cena
od: 0 zł do: 897.00 zł

Piłki i fasolki rehabilitacyjne - sklep online

Piłki służą najczęściej do gier i zabaw, ale nie można zapominać o ich prozdrowotnych możliwościach. Piłki i fasolki rehabilitacyjne są przydatnym akcesorium w różnego rodzaju ośrodkach i gabinetach terapeutycznych oraz salach typu fitness. Dzięki ich elastyczności i fakturze wyposażonej w wypustki doskonale mogą one służyć głównie dzieciom dotkniętym zaburzeniami neurologicznymi, takimi jak niedowłady, zaburzenia czucia czy MPD. Piłki rehabilitacyjne dla dzieci będą także pomocnym narzędziem terapeutycznym dla najmłodszych z zaburzeniami integracji sensorycznej czy autyzmem. Tego typu sprzętu mogą używać także osoby, które poza ćwiczeniami z typowymi akcesoriami, chciałyby spróbować także większej dozy stymulacji, którą zapewnia chropowata powierzchnia piłek ortopedycznych czy specjalistycznych fasolek.

Właściwości piłek i fasolek rehabilitacyjnych

Każda terapia, aby była skuteczna, powinna opierać się na zaangażowaniu oraz ciekawych scenariuszach zajęć. Dzieci, które mają kłopoty z balansem oraz koordynacją ruchową, dzięki odpowiednim metodom ćwiczeń oraz ciekawym narzędziom mogą poprawiać swoją kondycję i sprawność fizyczną. Sprzęt sensoryczny, taki jak piłka fasolka czy piłka orzeszek naturalnie zapraszają swoimi atrakcyjnymi kształtami i kolorami do zabaw i aktywności. Najlepsza nauka ma zawsze charakter niczym nieskrępowanej zabawy, w czym w wydatny sposób pomagają piłki ortopedyczne, które można wykorzystywać do siedzenia, toczenia, kulania się czy opierania. Piłki i fasolki dostępne w naszym sklepie występują z różnymi typami wypustek, które służą do pobudzania i stymulowania receptorów skóry. Bardzo ważną kwestią poza wysoką wytrzymałością (niektóre z modeli piłek wytrzymują do 5 ton obciążenia statycznego) oraz elastycznością jest także technologia ABS, która nie pozwala na szybkie uchodzenie powietrza w razie przebicia sprzętu, co mogłoby skutkować bolesnym upadkiem dziecka z piłki.

Piłki do masażu i zajęć gimnastycznych 


W naszej ofercie poza piłkami i fasolkami stricte rehabilitacyjnymi możesz znaleźć także piłki do masażu, refleksoterapii czy gimnastyki. Tego rodzaju sprzęt najlepiej sprawdza się w klubach fitness podczas zajęć typu pilates i zdrowy kręgosłup. Wykorzystanie takich pomocy uatrakcyjnia zajęcia i pozwala na skuteczne rozciąganie i osiąganie ciekawych pozycji podczas ćwiczeń. Szczególną uwagę zwracają piłki o bardzo dużych rozmiarach - podczas korzystania z nich wymagane jest skupienie oraz asekuracja. Tak duża piłka rehabilitacyjna może być używana także do zajęć wspólnych, co przyniesie sporo śmiechu oraz rozrywki. 

Piłki i fasolki dostępne w naszym sklepie są sprzedawane w wersji nienapompowanej, dlatego, aby zacząć z nich korzystać, warto wyposażyć się także akcesoria do piłek. Dzięki pompkom możliwe jest sprawne przygotowanie ich do użytku. Jeśli potrzebujesz fasolek i piłek o charakterze rehabilitacyjnym do swojej ośrodka, gabinetu czy klubu fitness, zapoznaj się z naszą szeroką ofertą akcesoriów sensorycznych.