Masaż, jako jedna z form zabiegów fizjoterapeutycznych, w zależności od rodzaju, może przynosić różne korzyści. Redukcja stresu, relaks, zmniejszenie napięcia, poprawa krążenia krwi, dotlenienie komórek- to tylko kilka efektów regularnie stosowanego masażu.

Wybierając rodzaj masażu dla siebie należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego działanie oraz pamiętać o ewentualnych przeciwskazaniach do jego wykonania.  Jeżeli mamy wątpliwości co do stanu zdrowia, kwestię tę najlepiej skonsultować z lekarzem lub profesjonalnym fizjoterapeutą lub licencjonowanym masażystą.
Masaż, poza działaniem leczniczym może wspomagać również regenerację ciała u osób, które regularnie trenują.

Bardzo popularną formą masażu potreningowego w ostatnich latach, stało się tak zwane rolowanie, czyli masaż z wykorzystaniem rolek i piłeczek. Polega on na masowaniu mięśni z wykorzystaniem właśnie tych przyrządów. Możemy również wykorzystać ciężar własnego ciała, kładąc się na wybranym elemencie do masażu i dociskając bolące miejsce. Mimo, iż ten rodzaj masażu z pewnością nie należy do przyjemnych, ma on zbawienny wpływ na obolałe i sztywne mięśnie.
Na rynku znajdziemy wiele rodzajów akcesoriów do masażu.
Zaczynając od rolek, które występują w rożnych rozmiarach, stopniach twardości, w wersji gładkiej lub z wypustkami, przez piłeczki w różnych kształtach i wielkościach, kończąc na matach sensorycznych.
Dobór odpowiednich przyrządów zależy głównie od intensywności masażu jaką chcemy uzyskać oraz partii ciała, która ma zostać poddana zabiegowi.