filtr

Trenery równowagi

Cena
od: 0 zł do: 1350.00 zł

Trenery równowagi - do korygowania postawy i wzmacniania mięśni


Bardzo ważne jest, aby codziennie ćwiczyć równowagę, gdyż dzięki temu wymusza się nie tylko prawidłową postawę, ale także wzmacnia mięśnie. Niezawodną pomocą przy tym mogą być dostępne w naszej ofercie trenery równowagi, które niezastąpione są przy ćwiczeniach ogólnorozwojowych i fitnessie. 

Po co stosować trenery równowagi? 


Każde wykonywane ćwiczenia, a nawet codzienne czynności, opierają się na prawidłowej postawie. Dlatego tak ważne jest, by już od najmłodszych lat korygować wszelkie jej wady, które mogłyby być odczuwalne w dorosłym życiu. Trenowanie równowagi jest kluczowe w codziennym życiu,  gdyż wymusza prawidłową postawę sylwetki, ale też znacząco poprawia kondycję ruchową i wzmacnia całe ciało. Odpowiednia stabilizacja sylwetki przyczynia się do wzrostu wydajności treningowej, gdyż zwiększa się efektywność wykonywanych ćwiczeń. Znacznie rzadziej dochodzi także do kontuzji. Ćwiczenia na równowagę powinny być wykonywane nie tylko przez osoby aktywne sportowo. Trenery równowagi odpowiednie będą dla osób, które cierpią na bóle kręgosłupa lub w ciągu dnia wiele godzin spędzają w pozycji siedzącej. Dla nich w szczególności polecany jest dysk równoważny, z którym można ćwiczyć na wiele sposobów, ale też siedzieć na nim, np. w pracy, gdyż wymusza prostą postawę i tzw. siedzenie dynamiczne. Umożliwia ona mikroruchy w obrębie kręgosłupa, które wpływają korzystnie na efektywną pracę krążków międzykręgowych. 

Efektywne ćwiczenia z trenerami równowagi 


Wielu z nas nie zdaje sobie na co dzień sprawy, jak ważna jest postawa. Niestety u sporego grona osób jest ona nieprawidłowa - zwłaszcza podczas siedzenia. W konsekwencji powoduje ona dokuczliwe bóle kręgosłupa, z którymi można jednak walczyć. Trenery równowagi, takie jak dostępne w ofercie platforma do balansowania, to niezastąpione narzędzia, które niezbędne będą nie tylko dla sportowców, ale wszystkich tych, którzy chcą wyćwiczyć w sobie nawyk prostej postawy. Różne formy ćwiczeń, które można wykonywać z jej pomocą, wzmacniają mięśnie nóg i rąk, ale także znacząco wpływają na zdrowy kręgosłup. Dysk balansujący jest ważnym elementem ćwiczeń rehabilitacyjnych, wzmacniających, korygujących, równoważnych i koordynujących, które korzystnie wpływają na całe ciało. Niestabilna powierzchnia narzędzia wymusza prawidłową postawę oraz pracę mięśni. Znacząco wpływa także na wysmuklenie sylwetki. Co ważne - na takiej platformie do balansowania mogą ćwiczyć także dzieci. 

Fitness, zajęcia ruchowe, taniec i biegi - do każdych z tych zajęć niezbędne są treningi korygujące postawę. Wpływają one na mięśnie, prawidłową postawę i ogólne wzmocnienie. Warto skorzystać z pomocy rozmaitych trenerów równowagi, które okażą się niezastąpione w codziennych ćwiczeniach sportowych i prozdrowotnych. Warto wybrać przyrządy treningowe z naszej szerokiej oferty, w której znajdują się równoważnie, poduszki sensoryczne, dyski balansujące, czy belki równoważne z wypustkami.