Zatyczki do nosa do pływania są bardzo często wybierane zarówno przez osoby początkujące, jak i doświadczone. Ich zadaniem jest zapobiegnięcie wlewania się wody do nosa. Trzeba jednak pamiętać, by nie nadużywać nosków do pływania. Może to prowadzić do wyrobienia złych nawyków. Jeśli tak się stanie, zaburzmy naturalny procesoddychania.   

Zatyczka do nosa na basen nie ma zbyt skomplikowanej konstrukcji. Wykonuje się ją z tworzywa sztucznego. Materiał musi być na tyle elastyczny, by nie pękła podczas zakładania czy zdejmowania. Nie może teżzbytnio uwierać, bo będzie to mało komfortowe.  

Kiedypowinniśmy stosowaćzatyczki do nosa na basen? 

  • Podczas nawrotów koziołkowych czasami woda dostaje się do nosa. Rozwiązaniem jest korzystanie z noska – problem znika. 

  • Nauka pływania jest oczywiście możliwa bez zatyczki do nosa, ale po co się męczyć? 

  • Problemy zdrowotne po basenie to dość częsty przypadek. Zapalenie zatok objawia się najczęściej bólem głowy, katarem i niedrożnym nosem. Jego przyczynąmoże być chlor, którym dezynfekuje się basenową wodę. Jednym ze sposobów, by sobie poradzić z przypadłością, jest nosek do pływania. 

  • Aby zatyczka do nosa na basen działała, musimy ją odpowiednio dobrać. Podczas pływania nie powinna się zsuwać. Jeśli znajdziemy odpowiednią wielkość, nosek sprawi, że woda nie będzie wlewała nam się do nosa. A to szczególnie ważne podczas pływania z rurką czołową. 

Spośród nosków wyróżnia się Arena Pro Clip. Może być ona stosowana przez dzieci, jak i dorosłych. Jest wykonana z antyalergicznych materiałów. Zacisk kupujemy w komplecie z paskiem do zawieszenia na szyi. Nie sposób go zgubić! 

filtr

Noski do pływania

Cena
od: 0 zł do: 44.99 zł