Czy wiesz, że jest schorzenie, nazywane „uchem pływaka”? To nic innego, jak zapalenie ucha zewnętrznego. Dochodzi do niego, gdy woda i wilgoć działają na zewnętrzny przewód słuchowy. Basen to – niestety – miejsce, które stwarza dobre warunki do rozwoju bakterii. Korzystanie z niego ma bardzo często związek z zapaleniem ucha. 

Objawami tego schorzenia są: problemy ze słuchem, świąd ucha, ból, a nawet wysoka gorączka. Zwykle nie może się obejść bez lekarstw, włącznie z antybiotykami i sterydami. Jest jednak bardzo prosty sposób, by uniknąć takich problemów. Wystarczy kupić zatyczki do uszu na basen. 

Z czego są wykonane korki do uszu? Najczęstszym materiałem jest tworzywo sztuczne. Pływak ma dwie możliwości: albo kupić gotowe stopery do uszu, albo je zmówić. Za druga metoda – choć gwarantuje lepsze dopasowanie – jest znacznie droższa.   

Najlepsze zatyczki do uszu to takie, które prawidłowo dopasujemy do naszych uszu i właściwie je włożymy. Aby to zrobić, należy przechylić głowę na bok. Załóżmy, że wkładamy zatyczkę do lewego ucha. Prawą ręką odciągamy małżowinę do tyłu, a lewą ręką wkładamy stoper. 

Pewnym minusem zatyczek jest to, że nie słyszymy dobrze, co się dzieje wokół. Musimy więc uważać, by uniknąć kolizji z inną osobą. Nie powinniśmy również używać zatyczek podczas pływania na otwartych wodach. Możemy nie słyszeć, gdy w pobliżu nas będzie przepływać na przykład motorówka. 

Zatyczki do uszu dla dzieci produkowane są w mniejszym rozmiarze. Przykładem takiego produktu jest Zoggs Aqua Plugz Junior. Stopery sprzedawane są w specjalnym etui. 
filtr

Zatyczki do uszu na basen

Cena
od: 0 zł do: 44.99 zł