AQUA AEROBIK


Aqua aerobik – co musisz o nim wiedzieć?

Aqua aerobik – ile kalorii można zgubić? Nawet 500 przez godzinę ćwiczeń! To mniej więcej tyle, co podczas jazdy rowerem. Tyle że ćwiczyć w wodzie możesz o każdej porze dnia i roku.   


Na czym polega aerobik wodny i kto może go uprawiać?

Aerobik wodny prowadzony jest zwykle w basenie. W sezonie letnim na niektórych kąpieliskach także organizowane są ćwiczenia. Aerobik w wodzie wykonuje się ze specjalnymi przyborami, których zadaniem jest zwiększenie oporu wody. Treningowi towarzyszy muzyka.

Kto przede wszystkim może uprawiać wodny aerobik?

  • Osoby otyłe

  • Osoby, które przebyły urazy lub mają zmiany zwyrodnieniowe


Można powiedzieć, że ćwiczenia w wodzie mogą uprawiać wszyscy. To doskonała rozrywka także dla ludzi starszych, ciężarnych, z poważnymi bólami kręgosłupa i ograniczoną sprawnością ruchową. Lekarze nie zalecają tego sportu osobom, które są bardzo otyłe (współczynnik BMI powyżej 40), cierpią na niestabilna chorobę wieńcową, poważne problemy z sercem lub choroby zakaźne. Również napady padaczki są przeciwwskazaniem do uprawiania aqua aerobiku.


Dlaczego uprawiać aerobik w wodzie?

Jakie aqua aerobik przynosi efekty – pyta wiele osób. Przede wszystkim pozwala utrzymać, a nawet polepszyć formę fizyczną osobom, które nie mogą uprawiać innych sportów. Osoba z dużą nadwagą nie może na przykład biegać z powodu zbyt dużego obciążenia stawów. Aerobik wodny jest dla niej świetnym wyborem.   

Co daje aqua aerobik ponadto?

  • Zwiększa wytrzymałość i siłę mięśni

  • Poprawia wydolność krążeniowo-oddechową

  • Pozwala zgubić zbędne kilogramy

  • Jak każdy wysiłek fizyczny wyzwala endorfiny, które obniżają stres i polepszają nastrój

  • Obniża ciśnienie krwi

Aqua aerobik – ile razy w tygodniu powinniśmy go ćwiczyć? 

Idealnie, jeśli możemy sobie pozwolić na 5 treningów. Specjaliści zalecają minimum 3 sesje w tygodniu. Ćwiczenia powinny trwać nie dłużej niż godzinę, ale możemy zacząć od 20 minut.  


filtr

Aqua aerobik

Cena
od: 0 zł do: 10990.00 zł