Jeżeli planujesz rozpocząć swoją przygodę ze sportem i zdecydowanie bardziej odpowiadają Ci ćwiczenia w domu, na pewno zainteresują Cię treningi w formie jogi i pilatesu. Obydwie aktywności mają zbawienny wpływ zarówno na ogólną kondycję fizyczną naszego ciała, jak i kondycję psychiczną, poprzez medytację i wyciszenie. Wykonując tego typu trening fitness zwiększymy elastyczność naszego kręgosłupa, wzmocnimy mięśnie oraz poprawimy krążenie krwi. Dzięki wykorzystaniu głównie ciężaru własnego ciała, ryzyko kontuzji jest minimalne.

Jak rozpocząć przygodę z gimnastyką w domu?

Jeżeli jesteś osobą początkującą bardzo ważne jest, aby wykluczyć wszelkie przeciwskazania do ćwiczeń. W przypadku wątpliwości warto udać się na konsultację do lekarza lub fizjoterapeuty. Kiedy jesteśmy już pewni, że nasze zdrowie nie stoi na przeszkodzie, możemy rozpocząć przygodę z treningami w domu. Na początek zwróćmy uwagę na odpowiedni strój. Powinien być on swobodny, wykonany z naturalnych materiałów oraz zapewniający komfort podczas wykonywania ćwiczeń. Zbyt obcisłe spodnie czy koszulka mogą powodować obtarcia i ograniczać zakres ruchu. Obuwie w tym rodzaju aktywności jest zbędne. Ćwiczenia najwygodniej wykonuje się na boso.
 Kolejnym elementem jest odpowiedni sprzęt do jogi i pilatesu. Podstawą dla tego typu aktywności jest mata do ćwiczeń, której głównym zadaniem jest zapewnienie nam komfortu i bezpieczeństwa w trakcie treningu. Bardzo ważna jest tutaj jakość materiału, z jakiego mata została wykonana. Powinien być on antypoślizgowy, odporny na rozdarcia oraz przyjazny dla skóry.  
W naszym internetowym sklepie z przyrządami gimnastycznymi znaleźć można również takie akcesoria do jogi i pilatesu jak: poduszki równoważne, dyski do treningu czy drewniane klocki. Dzięki tym przyborom gimnastycznym mamy możliwość urozmaicania swoich ćwiczeń, a także zapewnienia sobie większej stabilności podłoża. Sprzęty te świetnie sprawdzą się również do wykonywania ćwiczeń w ciąży, gdyż dbają w szczególności o nasze bezpieczeństwo.

filtr

Gimnastyka i pilates

Cena
od: 0 zł do: 2140.00 zł